Huragan zmiótł SKP

0:3 z ostatnim w tabeli IV ligi Huraganem Pobiedziska, na własnym stadionie przegrali seniorzy SKP Słupca. Gracze Macieja Rozmarynowskiego zdecydowanie nie zasłużyli jednak na tak wysoką porażkę.

Pierwsza połowa meczu nie zwiastowała takiego wyniku. Spotkanie było dość wyrównane, a obie drużyny nie stworzyły wiele sytuacji bramkowych. Najlepszą w 39 minucie miał Tomasz Koziorowski, który dośrodkowaną przez Igora Kuźniewskiego piłkę uderzył zbyt lekko. Na pięć minut przed końcem bramkarz gości obronił także dobry strzał Łukasza Michalaka.

W drugiej połowie słupczanie mieli więcej z gry. Nie potrafili jednak sforsować głęboko ustawionej obrony rywali. Huragan nastawiał się na kontrataki, co jak się później okazało było skuteczne. W około 50 minucie rywale przeprowadzili groźną kontrę i po dośrodkowaniu ze skrzydła objęli prowadzenie.

Kiedy miejscowi ruszyli do odrabiania strat w polu karnym po kontakcie z przeciwnikiem przewrócił się Michalak, jednak gwizdek sędziego milczał. Słupczanie nie dawali jednak za wygraną. Długo utrzymywali się przy piłce na połowie rywali, jednak kiedy już dochodzili do okazji bramkowych strzelali niecelnie. Tak było między innymi w przypadku uderzeń Koziorowskiego i Pietrzaka.

Kiedy wydawało się, że wyrównanie jest blisko gracze z Pobiedzisk przeprowadzili kolejną skuteczną kontrę i podwyższyli prowadzenie. W samej końcówce, kiedy nasz zespół rzucił już wszystko na jedna szalę, przeciwnicy ustalili wynik spotkania na 0:3 po widowiskowym strzale zza szesnastki.

Za tydzień na wyjeździe słupczanie zmierzą się z Polonią Leszno.