Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

I Mistrzostwa Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy OSP w Gminie Ostrowite

Pierwsze, ale na pewno nie ostatnie. W Gminie Ostrowite zorganizowane zostały Mistrzostwa Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Ochotniczych Straży Pożarnych.

Imprezę przygotowały zaprzyjaźnione jednostki OSP z Szyszłowa i Kamienia. Drużyny biorące udział w zmaganiach do wykonania miały pięć zadań zlokalizowanych w różnych miejscach.

Ich scenariusze przedstawiały zdarzenia losowe wymagające pomocy służb, z którymi na codzień mogą spotkać się strażacy. Celem tego typu ćwiczeń jest przygotowanie ich na każą ewentualność.

 

 

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna OSP Golina II, drugie, OSP Krasne, trzecie OSP Powidz, IV OSP Ostrowite, a piąte OSP Golina I. Zwycięzcy z wyniku są zadowoleni. Regularnie sami przygotowują tego typu wydarzenia, dlatego tym bardziej doceniają trud organizatorów. Na najlepszych czekały puchary i nagrody. Choć w pierwszej edycji wzięło udział pięć drużyn rywalizacja byłą zacięta, a poziom wysoki i wyrównany.

Co ciekawe drużyna, która zdobyła drugie miejsce, OSP Krasne aby wziąć udział w zawodach pokonała ponad 450 kilometrów. Jak mówią jej zawodnicy. Było warto. Również organizatorzy są zadowoleni ze swoich działań i już planują kolejna edycję zmagań.

Tego typu inicjatywy docenia także samorząd Gminy Ostrowite, który chętnie wsparł całą imprezę.

 

 

*materiał sponsorowany


Najnowszy komentarz
  • Świetna promocja gminy👏👏👏👏👏

Dodaj komentarz