Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ich pomysł okazał się najlepszy w województwie

Pierwsze miejsce w konkursie wojewódzkim Młodzieżowy Kongres Klimatyczny zjęli uczniowe z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie.

-Nasz pomysł na akcję związaną z ochroną bioróżnorodności okazał się najlepszy w województwie!  Reportaż filmowy ,,Bioodpady cennym ogniwem obiegu materii i zachowania bioróżnorodności” dotyczył głównie montażu kompostowników na terenie szkoły, przedszkola, osiedla na ul.Leśnej i DPS-u w Zagórowie. Szkoła otrzymała nagrodę w wysokości 15 000 zł.

Zespół projektowy pracujący pod opieka Iwony Wilczyńskiej-Kałużnej i Eweliny Zehner składał się z 10 uczniów klas licealnych i branżowych. Stanowili go: Anna Brzęcka, Patryk Bartkowiak, Daria Dudkowiak, Daria Marchewka, Julia Budaszewska, Mateusz Buśkiewicz, Aleksandra Kopczyńska, Oliwia Szymańska, Kacper Zaradny, Miłosz Musiałowski.

W konkursie brało udział 11 szkół z Wielkopolski a organizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska I Gospodarku Wodnej w Poznaniu. Uroczystości wręczenia nagród towarzyszyły prelekcje poznańskich naukowcow.

Jest to kolejny sukces naszych uczniów, rok 2021  pierwsza nagroda a 2020 trzecia. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 20 października podczas targów POLEKO.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz