Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Idealne na ciepłe dni: 5 napojów, które nawadniają skuteczniej niż woda!

W upalne dni bardzo ważne jest, by odpowiednio się nawadniać, w szczególności gdy pracujemy na słońcu. Woda jest skutecznym sposobem na nawodnienie organizmu człowieka, który składa się z około 70 procent wody.

Dlatego też jest ona niezbędnym składnikiem człowieka i musi być dostarczana systematycznie, szczególnie w ciepłe i upalne dni, gdzie zużywa się więcej energii. Bez wody ludzki organizm nie będzie funkcjonował prawidłowo. Jak powinniśmy najlepiej nawadniać nasz organizm?

 

Nawadnianie organizmu jest bardzo ważne

Każda komórka naszego ciała nie będzie prawidłowo funkcjonować bez wody. Woda wchodzi w skład cytoplazmy komórkowej. Pozwala na transportowanie tlenu, a także ważnych składników odżywczych. Pełni również znaczącą rolę w usuwaniu toksyn z naszego organizmu i jest istotna w procesie wchłania substancji odżywczych. Warto także korzystać z idealnie nawadniających napojów, które skutecznie pomogą nam dostarczyć do organizmu wodę.

 

 

Skutki odwodnienia organizmu

Skutki odwodnienia naszego organizmu mogą być spowodowane na przykład przez wymioty, biegunkę, intensywne pocenie się itp. Odwodnienie się wskutek małej ilości przyjmowania płynów czy też z bardzo szybkiego pozbywanie się płynów może być niepożądane dla nas. Tego rodzaju stan będzie powodował osłabienie odporności i gromadzenie się toksyn w naszym organizmie. Powinniśmy dostarczać wody do naszego organizmu także w formie lemoniadsoków itp. To także duża dawka witamin i minerałów potrzebnych orgazmowi na co dzień. 

 

Jeżeli nasz organizm będzie potrzebował wody, świadczyć o tym będzie między innymi:

  • Suchość w ustach
  • Zwiększone pragnienie wody
  • Zaparcia
  • Bezsenność
  • Zmęczenie ogólne naszego organizmu
  • Ciemna barwa moczu
  • Zmniejszony apetyt
  • Bóle głowy

5 przykładów skutecznego nawadniania naszego organizmu

Aby właściwie i skutecznie dbać o nasz organizm, powinniśmy sukcesywnie go nawadniać. Oprócz samej wody warto stosować napoje, płyny, które znajdują się w pożywieniu i stosujemy je najczęściej w ciągu dnia. W związku z tym sok świeżo wyciśnięty z owoców czy też zupa idealnie nawodnią nasz organizm.

 

5 sposobów na codzienne nawadnianie organizmu

Pierwszy sposób nawadniania naszego organizmu to zastosowanie w tym celu herbaty czy też naparu ziołowego. Herbata w umiarkowanych ilościach nawadniania bardzo dobrze. Jest idealna nie tylko zimą, ale także latem. Dostarcza organizmowi wystarczającą ilość wody.

Drugim sposobem jest picie mleka odtłuszczonego. Jest skuteczne w nawadnianiu organizmu człowieka. W składzie bowiem znajduje się znaczna ilość elektrolitów. Są one zalecane, by zrównoważyć ilość wody w organizmie człowieka. Mleko również jest bogate w białko oraz inne pozostałe substancje odżywcze, które są potrzebne w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu.

 

 

Trzecia metoda nawadniania to woda z dodatkami soku z owoców, która urozmaici nam picie a dodatkowo nawodni nasze ciało. Świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy sprawi, że napój będzie orzeźwiający i smaczny. Super też smakuje woda z dodatkiem mięty, melisy czy imbiru.

Po czwarte dobrze nawodni nasz organizm domowy napój izotoniczny. Przygotować go możemy, korzystając z 0,5 l wody, 1,5 łyżki miodu oaz szczypty soli. Wszystkie składniki należy ze sobą wymieszać w naczyniu tak, by miód, a także sól zostały całkowicie rozpuszczone. Tego rodzaju napój najlepiej podawać w upalne dni.

Piąty sposób na skuteczne nawodnienie naszego organizmu to koktajl ze świeżych ogórków, ponieważ ogórek składa się aż z 95 procent wody. Ma on także dużą ilość potasu. Świętnie więc będzie nadawał się dla osób uprawiających sport.

Warto też sprawdzić promocje na napoje izotoniczne z dodatkiem sodu, elektrolitów, potasu, a także cukru.

 

Podsumowanie

Osoba bez wody także tej zawartej w pokarmach przetrwa od 3 do 5 dni. Bez jedzenia, pijąc tylko wodę, człowiek może przetrwać aż 3 tygodnie. Dlatego też woda jest niezmiernie ważna dla naszego organizmu! 

 

*Artykuł sponsorowany