Idealne rozpoczęcie siatkarskiego sezonu

Pewnie i  bez większych trudności młodych zawodników Trefla Gdańsk we własnej hali ograli siatkarze SPS Konspol Słupca. Tym spotkaniem nasza drużyna zainaugurowała siatkarski sezon II ligi.

Pierwszy set upłynął pod znakiem błędów na zagrywce obu zespołów. Mniej popełnili ich jednak gospodarze, choć to rywale lepiej weszli w mecz prowadząc 1:3.

Nasza drużyna odrobiła jednak straty i po remisie 5:5 wyszła na prowadzenie. Od stanu 15:11 podopieczni Tomasza Robaka kontrolowali już boiskowe wydarzenia.

Na uwagę zasługują skuteczne ataki ze środka Adama Bartosika, który kilka razy wypunktował rywali. Po serii prostych błędów gości SPS wygrał 25:17

Drugi set przebiegał podobnie choć był bardziej jednostronny. Na zagrywce krew rywalom psuł Adam Sobolewski, który w końcówce partii popisał się dwoma asami serwisowymi, a miejscowi zwyciężyli 25:16.

W trzeciej odsłonie meczu rywale z Gdańska byli nawet blisko doprowadzenia do zwrotu w akcji, jednak przy stanie 13:12 nie zdołali doprowadzić do remisu, czy zdobyć przewagi. Ostatecznie SPS wygrał 25:15 i w całym meczu 3:0.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wychowanek Trefla, Adam Golik, który dziś świętuje swoje urodziny. W kolejnym meczu słupczanie na wyjeździe zagrają z MKS Ikar Legnica.