Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

II Bieg Mikołajków w Słupcy

Już tradycyjnie świątecznym Biegiem Mikołajków zakończyła się rywalizacja w biegowym Grand Prix Słupcy organizowanym przez MOSiR i Yo&GO Events.

Cykl zawodów obejmował 6 biegów z czego 4 były obowiązkowe. W niedzielę Mikołaje do pokonania mieli trasę na dystansie 5 kilometrów. Najszybszy okazał się Dariusz Morzyński.

Nagrody za najlepszy strój Mikołaja otrzymali Jan Żurek  i Andrzej Majewski.

Dokładne wyniki biegu znajdziecie TUTAJ.

III Bieg Mikołajków

Kategoria OPEN kobiet:
Angelika Raśniewska
Agnieszka Szymaszek
Agnieszka Wilczewska

Kategoria OPEN mężczyzn:
Dariusz Morzyński
Patryk Włodarczyk
Tomasz Włodarczyk

 

 

Po biegu podsumowano cały cykl i wręczono nagrody najlepszym biegaczom w klasyfikacji ogólnej oraz kategoriach wiekowych. Wyróżnionych było wielu, ponieważ nagrody nie dublowały się.

Klasyfikacja całego Grand Prix przedstawia się następująco.

Kategoria OPEN Kobiet:

Agnieszka Szymaszek
Angelika Raśniewska
Magdalena Marszałkowska

Kategoria OPEN Mężczyzn:

Dariusz Morzyński
Jarosław Cierniak
Mirosław Marszałkowski

 


Najnowsze komentarze
 • To były jakieś jaja. Powrót z pracy po południu, człowiek zmęczony i głodny. Rondo przy Kopernika / Sikorskiego – zablokowane. Moment wcześniej – na rondzie koło Unimebla, samochód jadący z dużą prędkością je sobie ściął. Mówię do siebie: wariat jakiś? Później zrozumiałem, bo takich kierowców było więcej. Ulica zablokowana samochodem strażackim na sygnałach. Pierwsza myśl: wypadek. Dobra, wracamy i szukamy objazdu. Próbuję Traugutta, ale to samo. Zawracam. Skręcam w stronę targowiska i próbuję szczęścia na Powstańców Wielkopolskich. Droga zablokowana przez policję.

  Nigdzie nie było żadnego oznakowania, a sam maraton nie był zbytnio reklamowany. Ludzie wściekli zawracali i łamali przepisy, jadąc z powrotem grubo ponad dozwoloną prędkość. Szczerze, to im się nawet za bardzo nie dziwię.

  Czy wyście (organizatorzy, władze miasta, które ten wybryk przyklepały) ludzie na łby upadli?! Drugiego Poznania się zachciało?! Myślałem, że tylko w tam regularnie urządzają takie imprezki, przez które połowa miasta stoi w korkach, bo przez centrum albo wręcz DK92 (rajd cyklistów) zaiwaniają sobie rowerzyści czy inni biegacze. Rok w rok, kilka razy kompletny paraliż miasta. Tyle, że tam wiadomo z wyprzedzeniem o kłopotach. W Słupcy – żadnych zorganizowanych objazdów, żadnych informacji. Moglibyście chociaż postawić jakiś baner czy coś. Jest takie powiedzenie: żyj i daj żyć innym. Dlaczego nie zorganizowano tej imprezy gdzieś nad jeziorem, tylko narażono masę ludzi (na pewno nie wszyscy wiedzieli) na stres i stratę czasu!

  • To jak długo była zablokowana ta droga przy wjeździe do Słupcy od Strzałkowa kilka godzin ?czy Max 30 min ?
   Ludziom zawsze w dupie będzie źle.

   • Nie ważne na jak długo, ulica jest przeznaczona do jazdy pojazdów, sportowcy wiejscy niechaj biegają po ścieżkach , duktach leśnych itp., będzie bezpiecznie gdy upadnie na kolanka.A jeśli koniecznie chcą biegać to wtedy spokojnie mogą się pomieścić na połowie drogi. Wystarczy dobra organizacja i przy odrobinie cierpliwości kierowców będzie ok. Do tego jeszcze o odpowiedniej godzinie i bez przesady po całej Słupcy.
    Podam przykładową trasę na przyszły bieg : Start ulica Róża od ronda do Piotrowic i powrót, dla kogo mało kolejne kółko.
    Myślę że mniej ludzi do obsługi i spokojnie komunikacja funkcjonuje.

 • ”DZIĘKUJĘ” ZA ZABLOKOWANIE PRZEJAZDU PRZEZ MIASTO. NIEKTÓRZY W NIEDZIELĘ PRACUJĄ I CHCĄ SIĘ DOSTAĆ PO PRACY DO DOMU!!!

 • Bardzo dziękuję za komentarz wściekłego Mariana…podpisuję sìę pod nim w 100 %. Dodam jeszcze, że chłopcy z OSP Kamień którzy zabezpieczali nowe rondo mogliby popracować nad swoją kulturą osobistą i milszy kontakt z kierowcami. Zakładając mundur i stojąc na środku ulicy czuli się jak Bogowie. Nie mam nic do biegu…fajny pomysł, gdybym mogła to też może bym biegła…niestety byłam od 5.30h w w pracy.
  NIE TAK TO SÌĘ ROBI!!!! Stojąc ponad 20 min szukałam jakiej kolwiek informacji na temat zamknięcia ulic i NIC!!!! ŻENADA!!! Objechaliśmy każdą drogę aby przedostać się w stronę Giewartowa bezskutecznie…żadnych wskazówek , informacji… a to co sie działo na krzyżówce przy lodziarni ul. Plac szkolny a Traugutta to była masakra, auta jechały z jednokierunkowej a blokada była na wysokości kina, nieszło zjechać w 1000 lecia ani prosto wiec auta nawracały na tym króciutkim odcinku i krzyżówce…cyrk na kółkach!!! Mam nadzieję, że organizatorzy wyciągną wnioski i wezmą pod uwagę, życie i plany innych ludzi. Pozdrawiam uczestników biegu 😉🎅🏻👍

  • Dokładnie tak. Dlaczego nie mogli puścić tego biegu np. “pyrzykówką” czyli osławioną Kukurydzianą w Piotrowicach?

   • Pyrzyk nigdy nie wyciąga wnisków

 • Kolejna lipa panie Pyrzyk

 • Spokojnie za rok już pan Pyrzyk nie pobiegnie bo będzie pluskał się na pokaz w basenie słupeckim. Oczywiście Mikołajkowo.

 • Bardzo źle mieliście zabezpieczone te imprezy. Wjechałem na rynek od świateł i tak mną kierowali, że na końcu znalazłem się znowu przy światłach na drodze K92. Jak przebrnąłem w końcu przez ronda to nagle przy kinie znowu akcja zawracaj. Do celu dojechałem po pół godzinnych manewrach. Zero pomyślunku.

 • …gdyby wreszcie powstała ściezka rowerowa, o której się tylko mówi od wielu, wielu lat to problem by sie rozwiązał….a i wszyscy byliby szczęsliwi i byłoby bezpiecznie.

 • Promenadę słupecką mamy przecież do takich biegów i Szeluty

 • nie rozumiem tych biegaczy przyjeżdżają czasami 100km aby przebiec 5km – dla mnie idiotyzm ” weź i pobiegnij sobie!!!”
  Strasznie są “EKO” wszyscy na bieg autami, strażacy ciężkim sprzętem który pali po 35l/100km. Miasto zablokowane, ogólnie staje się to już męczące i nudne.

 • A sprawa jest bardzo prosta. Organizator biegu powinien go zabezpieczyć w oparciu o przepisy prawa o ruchu drogowym a więc uzyskać zezwolenie na korzystanie z dróg w sposób szczególny, a jeżeli była to impreza masowa, to musi spełnić dodatkowe warunki. Wydający zezwolenia już dopilnują aby wszystko odbyło się bezproblemowo.

 • Słuchajcie wy Mariany i inne typy.
  1. Organizatorzy złożyli wniosek o wykorzystanie dróg w sposób szczególny, więc bieg odbywał się w pełni legalnie.
  2. Nie był to maraton tylko bieg na dystansie 5 km.
  3. Od przyszłego roku wszystkie biegi będą się odbywały ulicami miasta.
  4. Trzeba było się uczyć to byście w niedziele nie pracowali :)
  5. Jak się w Słupcy nie podoba to wara stąd tam gdzie nie ma korków.
  Merry Christmas dla Was w tym pięknym magicznym czasie :)

  • Biegać powinniście po bieżni, po ścieżce zdrowia w lasku miejskim, ulice służą do czego innego. No ale jeżeli od samego biegania ważniejsze jest lansowanie własnej osoby to rozumiem, że aby wszyscy widzieli jak
   biegnie musi być miasto zamknięte i biegniemy po wynik w kolejnych wyborach. 😁😁😁.

 • Do znajomego.
  Obyś kiedyś wg punktu 4 nie potrzebował pomocy od tych co w niedzielę i święta pracują ,mają wyższe wykształcenie i nie mają czasu na takie fanaberie.Następnym uważaj bo ktoś wypunktuje twoje mądrości.

  • “Znajomy” i tak nic nie zrozumie, bo On jest przykuty do stołka!

 • Niektórzy urodzili się tylko po to, żeby krytykować.

 • Słupecka Grupa Biegowa wygrała budżet obywatelski za 2018 rok, cel : oświetlenie bieżni na stadionie, wydano prawie 150 tyś.zł.
  Idealne miejsce dla wszystkich biegaczy, możliwość biegania przez całą dobę.
  Czego jeszcze do biegania potrzeba, zostawcie ulice dla ruchu pojazdów.Nie potrzeba angażować policji do blokowania ruchu,niechaj wtedy wykonują swoje obowiązki,nie musi za biegaczami jechać karetka pierwszej pomocy. Można wyliczać same plusy wykorzystując stadion.Może organizator przemyśli i na przyszłość nie będzie utrudniał życia tym których mało ten bieg obchodzi bo mają swoje obowiązki wynikające z wykonywanej pracy.

Dodaj komentarz