Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

II Bieg Pamięci Jerzego Kowalskiego w Ostrowitem

Po raz drugi do wspólnej zabawy swoich mieszkańców zaprosili organizatorzy Pikniku Rodzinnego.

Z samego rana rozegrane zostały zawody wędkarskie. Po południu nie zabrakło na nim darmowych atrakcji dla najmłodszych, jak na przykład dmuchane zamki, czy też Foto Budka.

Głównym punktem programu były jednak zmagania sportowe. Najpierw na trasie o dystansie około 2 kilometrów wystartował Bieg Rodzinny.

Co ciekawe nie zabrakło w nim maszerujących Nordic Walking, czy też tych, którzy całą trasę postanowili pokonać na rolkach. Tu nie liczył się wynik, a dobra rodzinna zabawa.

O 18:00 z kolei wystartował główny bieg na dystansie 10 kilometrów poświęcony pamięci Jerzego Kowalskiego, byłego prezesa SKR i LZS „Czarni” Ostrowite. Wzięło w nim udział 76 zawodników.

Rywalizację wygrała Wioletta Paduszyńska z Ostrowitego. Druga w klasyfikacji kobiet była Marzena Śiwińska z Witkowa, a trzecia Antonina Zywert z Kąpiela.

Wśród mężczyzn najszybszy był Paweł Rezulak z Orchowa, a także Mirosław Marszałkowski z Piotrowic i Rafał Miedziński z Giewartowa.

Nagrodzono również mieszkańców Gminy Ostrowite, Justynę Półrolniczak (Gostuń), Grażynę Zywert (Kąpiel), Krystynę Jacaszek (Ostrowite) oraz Kamila Górnego (Szyszłowskie Holendry), Jacka Dubczaka (Tomaszewo) i Mikołaja Bylinowskiego z Kąpiela.

Najstarszym uczestnikiem biegu był Leszek Kosmalski z Ostrowitego.

 


Najnowszy komentarz
  • Czy w roku 2019 będzie bieg pamięci p. Kowalskiego?

Dodaj komentarz