Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

II Gminne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Drążnej

We wtorek w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej odbyły się II Gminne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.

Impreza miała na celu uświadomienie jak ważna jest pierwsza pomoc i jak często prawidłowe jej udzielanie decyduje o życiu i zdrowiu poszkodowanych. Organizatorami mistrzostw byli: nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa – Marcin Majdecki i dyrektor szkoły – Danuta Samul. W zawodach uczestniczyło 6 drużyn ze szkół z: Drążnej, Cienina Kościelnego, Cienina Zabornego, Koszut, Młodojewa, Kowalewa Opactwa.

Zespoły w zainscenizowanych zdarzeniach niosły pomoc poszkodowanym. W rolę pozorantów wcielili się uczniowie klasy ósmej szkoły w Drążnej.

Wszystkie zespoły wykazały się ogromną wiedzą. Wyniki klasyfikacji przedstawiają się następująco: I miejsce i złote medale otrzymała drużyna z SP Kowalewo Opactwo, II miejsce i srebrne medale otrzymała drużyna z Cienina Zabornego, III miejsce i brązowe medale otrzymała drużyna z SP Drążna.

Dyrektor szkoły serdecznie dziękuje za zaangażowanie w organizację II Gminnych Mistrzostw Pierwszej Pomocy: Agacie Dąbrowskiej, Wojciechowi Młodożeńcowi, Marcinowi Czarcińskiemu, Grecie Maciejewskiej Bartoszowi Walczakowi, Piotrowi Maciejewskiemu, Hubertowi Graczykowi, Jarosławie Kobos, Monice Barańskiej.

Wszyscy uczestnicy i opiekunowie mistrzostw otrzymali maski do resuscytacji ufundowane przez Agatę Dąbrowską – serdecznie dziękujemy. Fundatorem nagród i poczęstunku była Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej- czytamy w informacji szkoły.

 


Najnowszy komentarz
  • Gratuluję organizatorom nauczycielom a przede wszystkim dzieciom w zaangażowanie się i doskonalenie potrzebnej wiedzy w udzielaniu pierwszej pomocy!!

Dodaj komentarz