Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

II Zjazd Rodziny Rewersów

Ciekawą tradycję kontynuuje rodzina Rewersów, która już drugi raz spotkała się na swoim zjeździe.

Inicjatorem pierwszego spotkania był słupczanin, Krzysztof Rewers i jego kuzynka Zofia Rewers-Szukała.-Jeden z członków naszej rodziny zbierał sporo materiałów na jej temat i budował dość duże drzewo genealogiczne, które ma początek w 1746 roku. Wpadliśmy na pomysł, żeby skontaktować się z tymi ludźmi i spotkać w jak największym gronie. Na pierwszym zjeździe zjawiło się 120 osób, na tym 60- tłumaczy Krzysztof Rewers.

Na drugim wydarzeniu nie zabrakło również osób, które nie mogły pojawić się za pierwszym razem. Jak dodaje słupczanin dzięki całej inicjatywie dowiedział się wielu ciekawych rzeczy o swojej rodzinie- W Suchym Lesie koło Poznania jest ulica Braci Rewersów. Na tej ulicy mieszka córka jednego z tych właśnie braci, którzy bardzo zasłużyli się dla tej miejscowości. Wśród naszej rodziny jest także założyciel Kabaretu Rewers, Janusz.

-Tego typu spotkania są o tyle wspaniałe, że niekiedy poznajemy ludzi, z którymi mamy jakiś kontakt, ale nie wiemy, że jesteśmy spokrewnieni. Na pewno będziemy to kontynuować co roku, tym bardziej, że na takim zjeździe zdobyliśmy kontakty do tych wszystkich spokrewnionych z nami osób. Myślę, że przełoży się to na jeszcze wiekszą frekwencję na kolejnym spotkaniu- dodaje Krzysztof Rewers.

Tradycją zjazdu stało się również wspólne odśpiewanie rodzinnego hymnu.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz