III Bieg Peowiaka w Zagórowie

Prawie sto osób wzięło udział w III Biegu Peowiaka w Zagórowie, którego celem jest uczczenie pamięci członków Polskiej Organizacji Wojskowej.

Działali oni także w Zagórowie. Kilkunastu z nich w 1918 roku zatopiło niemiecką barkę na Warcie. W 1939 roku sześciu uczestników akcji „Barka” -Stanisław Budaszewski ps. Słonimski, Jan Kmieciak ps. Wybisz, Feliks Molski ps. Polanecki, Franciszek Pluciński ps. Olcha, Antoni Płócienniczak ps. Topól i Karol Rychliński ps. Karolak- zostało zamordowanych przez hitlerowskiego okupanta w lesie w Osinach w Gminie Zagórów.

Nazwa biegu ma przypomnieć miejscowych bohaterów, przedwojenne wydarzenia oraz zachęcić, zwłaszcza młode pokolenie, do poznawania historii lokalnej. W 2019 r. na medalu widniał komendant Karol Rychliński, a w tym roku zobaczycie podobiznę Antoniego Płócienniczaka.

W tym roku bieg odbył się po nowej trasie malowniczego i pagórkowatego lasu w Kościołkowie. Biegacze rywalizowali na dystansie 10 km. Na starcie stanęło 79 z nich.

Najszybszy okazał się Bartosz Maśnicki, drugi był Krystian Kurowski, a trzeci Marcin Sakowski. Wśród pań najszybciej na metę przybiegła Katarzyna Wieczorek, zaraz za nią była Agnieszka Wilczewska, a na najniższym stopniu podium stanęła Małgorzata Wojtkowiak. Najszybszą mieszkanką Gminy Zagórów była Izabela Goślińska, a mieszkańcem Marek Mróz.

Dokładne wyniki znajdziecie TUTAJ. Z kolei TUTAJ więcej zdjęć z imprezy.