Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

III Gminne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Drążnej

We wtorek w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej odbyły się III Gminne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.

– W zawodach uczestniczyło 6 zespołów ze szkół podstawowych: z Drążnej, Cienina Kościelnego, Cienina Zabornego, Koszut, Młodojewa i Kowalewa Opactwa, które w zainscenizowanych zdarzeniach niosły pomoc poszkodowanym. W rolę pozorantów wcielili się uczniowie klasy V, VI i VII ze szkoły w Drążnej.

Wszystkie zespoły wykazały się ogromną wiedzą teoretyczną i praktyczną, a wyniki klasyfikacji przedstawiają się następująco: I miejsce Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej, II miejsce Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Kowalewie Opactwie, III miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny w Młodojewie.

Rozegrane zawody miały na celu uświadomienie wszystkim, jak ważna jest pierwsza pomoc i jak jej prawidłowe udzielanie decyduje o życiu i zdrowiu poszkodowanych. Organizatorami Mistrzostw byli Dyrektor szkoły – Danuta Samul i nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa – Marcin Majdecki.

Fundatorami nagród byli: Rada Rodziców szkoły w Drążnej, Urząd Gminy w Słupcy oraz Agata Dąbrowska. Dyrektor szkoły w Drążnej serdecznie dziękuje za zaangażowanie w organizację III Gminnych Mistrzostw Pierwszej Pomocy:Agacie Dąbrowskiej, Bogdanowi Kukulskiemu, Jarosławie Kobos, Marcinowi Czarcińskiemu Wojciechowi Młodożeńcowi, Elżbiecie Borowskiej, Paulinie Mazurkiewicz, Bartoszowi Walczakowi, Hubertowi Graczykowi, Piotrowi Maciejewskiemu, Monice Barańskiej i Marcinowi Majdeckiemu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ich wiedzy i umiejętności i zapraszamy za rok na kolejne zmagania – czytamy w informacji Szkoły w Drążnej.

 

 

FOTO: SP Drążna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *