Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ile miasto straci na kłopotach Mostostalu?

Trudna sytuacja finansowa w Mostostalu może mieć również znaczący wpływ na miejski budżet.

Jak informowaliśmy pod koniec września zakład stracił płynność finansową. Wdrożona została procedura sanacji, która ma na celu porozumienie z wierzycielami spółki.

Temat podczas komisji miejskiej poruszyła radna, Alicja Marek. Okazuje się, że Mostostal ma również zaległości jeśli chodzi o podatki płacone w mieście.

Jak poinformowała skarbnik, Mirosława Koziorowska miasto cały czas jest w kontakcie ze spółką od której ma zapewnienie, że należności mają być na bieżąco regulowane od września.

Wcześniejsze zobowiązania mogą być zapłacone z opóźnieniem. Miesięcznie z tego tytułu zakład powinien przelewać do miejskiej kasy około 100 000 zł.

Aktualnie ma do uregulowania opłaty za czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień i październik.

 

Idą zmiany w Mostostalu

Najnowsze komentarze
  • Mostostal do tej pory płacił, Konspol płaci podatki do kasy miejskiej i to duże pieniądze, a jak wygląda ulica przed tymi zakładami, dziura na dziurze, brak chodnika i oświetlenia, żałosne.

    • Dotychczasowe wladze mialy to gdzies… ta kwestia pojawiala sie w komentarzach juz od dawna. Ul Przemyslowa wyglada jeszcze gorzej. PSL…cy tak promowali przedsiebiorczosc w naszym miescie. Pomyslec ze tyle lat ich rzady byly tolerowane przez spolecznos Naszego Regionu. A ciemne miasto poraz kolejny wybralo na burmistrza aparatczyka z PSlu. Widac tym ludziom taki stan tych ulic nie przeskadza… najwazniejszy dla nich jest “rynek” i dojscie do pracy do Urzedu Miasta.

Dodaj komentarz