Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Impreza z rozmachem

300 uczniów z klas I-III powiatu słupeckiego brało udział w turnieju sportowo-rekreacyjnym zorganizowanym przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy. Oprócz rekreacji nie zabrakło także zaciętej rywalizacji o jak najlepsze lokaty.

Początkowo w planach było przeprowadzenie zawodów na Orliku, jednak ostatecznie zostały one przeniesione na stadion przy ulicy Gajowej, co jak się później okazało było bardzo dobrą decyzją.Takie imprezy są potrzebne mów dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Dariusz Mielcarek.

 

 

Rywalizacji jednak nie brakowało, a uczniowie dopingowani przez nauczycieli walczyli zwycięstwo. W zawodach wystartowało w sumie dziesięć szkół, którym na początku rozlosowano numery startowe. Docelowo miało być rozegranych sześć konkurencji, jednak pogoda nieco pokrzyżowała szyki organizatorom i przeprowadzono cztery z nich. Szkoła za zwycięstwo w danym wyścigu otrzymywała dziesięć punktów, kolejne miejsca były punktowane wdług wzoru: 2 miejsce – dziewięć punktów, 3 osiem itd. Suma oczek uzyskanych przez uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich danej szkoły była wynikiem końcowym turnieju. Po zsumowaniu wszystkich punktów zwyciężyła szkoła z Giewartowa. Zaraz za nią była Lądek, a najniższym stopniu podium znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupcy. MOS już zapowiada kolejne tego typu imprezy. Docelowo jedna miałaby być rozgrywana latem,a druga zimą.

Klasyfikacja końcowa
1.Giewartów 91 pkt – Puchar Starosty Słupeckiego
2.Lądek 82*- Puchar Burmistrza Słupcy
3.Słupca nr 1 82*- Puchar Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Słupcy
4.Słupca nr 3 68
5.Łukom 65,5
6.Ostrowite 64
7.Zagórów 60
8.Koszuty 53,5
9.Ratyń 53
10. Powidz 39

*Przy takiej samej liczbie punktów, o miejscu w klasyfikacji decydowała większa liczba wygranych wyścigów (ewentualnie miejsc 2, 3 itd.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *