Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Indeksy rozdane!

Od wczoraj w Strzałkowie działa Uniwersytet Trzeciego Wieku. W uroczystej inauguracji roku akademickiego udział wzięło ponad 140 osób. Tak dobry wynik zaskoczył nawet samych założycieli.

Idea utworzenia Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zrodziła się podczas jednego ze spotkań w bibliotece i jest kolejną odpowiedzią na zapotrzebowanie lokalnej społeczności, a zwłaszcza jej starszej części.

Mówi wójt gminy, Dariusz Grzywiński

 

 

Choć jak sama nazwa wskazuje, większość słuchaczy to seniorzy, organizatorzy przed nikim nie zamykają drzwi. W zajęciach mogą wziąć udział wszyscy, niezależnie od wieku. Wczorajsze spotkanie doskonale pokazało, że młodych osób chcących skorzystać z oferty Uniwersytetu również nie brakuje. Wśród nich są m.in. Urszula Gabrysiak i Paulina Waszak

 

 

Strzałkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku oferuje słuchaczom możliwość uczestniczenia w dziewięciu sekcjach, m.in. językowej, tanecznej, czy informatycznej. Największym zainteresowaniem cieszy się jednak sekcja geograficzno- krajoznawcza.

Małgorzata Grzelak, prezes Uniwersytetu

 

 

Jednym z punktów wczorajszego spotkania inauguracyjnego było rozdanie słuchaczom indeksów. Honorowy indeks z numerem jeden trafił do wójta, Dariusza Grzywińskiego. Włodarz gminy nie wie jednak jeszcze, czy i w jakich zajęciach weźmie udział.

 

 

Pozostali słuchacze Uniwersytetu już wybrali sekcje, do których będą uczęszczać. Jedni kierowali się zainteresowaniami, inni względami praktycznymi.

Katarzyna i Andrzej Staszakowie

 

 

Chociaż indeksy zostały już rozdane, zainteresowani cały czas mogą zapisać się do Uniwersytetu. Wystarczy zgłosić się do Biblioteki Publicznej w Strzałkowie lub Gminnego Ośrodka Kultury. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz