Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Intensywne loty nad Powidzem

Od dziś na naszym niebie oglądać będzie można większą liczbę samolotów. Wszystko w związku z rozpoczynającym się w Powidzu zgrupowaniem samolotów transportowych przed sierpniowymi pokazami lotniczymi.

Już od dziś na powidzkim lotnisku rozpocznie się zgrupowanie personelu i samolotów z baz lotniczych 3. Skrzydła wydzielonych do pokazów lotniczych jakie wkrótce będzie mogła obejrzeć cała Polska.
15 sierpnia o godz. 12.00 przed Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego tuż obok Pałacu Belwederskiego w Warszawie rozpocznie się Centralna Parada Wojskowa z okazji Święta Wojska Polskiego i 95 rocznicy Bitwy Warszawskiej. Jednym z elementów parady będzie przelot 61 wojskowych samolotów i śmigłowców. W tej grupie 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego pokaże trzy formacje – 4 samoloty PZL M-28 B/PT GL Bryza, 3 samoloty CASA C-295M i mieszaną formację 2 samolotów CASA C-295M i 2 Lockheed C-130E Hercules.Drugą okazją do zobaczenia powidzkich samolotów będą Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW 2015, które odbędą się w dniach 22-23 sierpnia w Radomiu. Również w

W związku z tym ) na lotnisku w Powidzu odbędzie się zgrupowanie personelu i samolotów wytypowanych do udziału w obu pokazach. Mieszkańcy powiatów: słupeckiego, konińskiego, gnieźnieńskiego i wrzesińskiego będą mogli zobaczyć na niebie formacje do 11 samolotów trenujących lot w ugrupowaniu. Takie loty są niezbędne po to, aby w trakcie pokazu wszystko wyglądało idealnie. Oczywiście piloci posiadają uprawnienia do lotów w ugrupowaniach samolotów, ale najczęściej wykonują zadania pojedynczymi maszynami. W tej sytuacji kilka lotów „szlifujących” wystarczy do zgrania wytypowanych załóg w precyzyjnym wykonaniu zadania.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz