Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Inwestycja w młode pokolenie

W gminie Strzałkowo uczniowie wiedzą, że nauka się opłaca. Ci najlepsi odebrali dzisiaj stypendia wójta Dariusza Grzywińskiego.

Stypendia są wręczane najzdolniejszym uczniom z gminy Strzałkowo od 2002 roku. – Nie chcemy dbać tylko o infrastrukturę, o dobrze przygotowanych nauczycieli, chcemy też młodemu pokoleniu pokazać, że poprzez dobre wykształcenie jest dobra i szybka droga do życia dorosłego. Ta idea nam przyświeca od wielu lat – mówił wójt Grzywiński. Z roku na rok tych, którzy ubiegają się o stypendia przybywa, coraz trudniej więc wybrać spośród wyróżniających się uczniów, tych najlepszych. O otrzymaniu takiego stypendium decyduje przede wszystkim średnia ocen, ale też dodatkowe osiągnięcia.

Najpierw włodarz gminy spotkał się z młodzieżą w Szkole Podstawowej w Wólce. Tam jako jedyna nagrodą wyróżniona została Paulina Nowacka uczennica klasy szóstej. Dodatkowo otrzymała ona tytuł „Najlepszy z najlepszych” przyznawany przez szkołę.

 

 

Kolejnym punktem było strzałkowskie gimnazjum. Tu siedmioro uczniów otrzymało stypendium, usłyszało wiele ciepłych słów i gratulacje. Małgorzata Wawrzon, stypendystka

 

 

Na koniec przyszedł czas, by uhonorować tych, którzy najlepiej w ostatnim półroczu spisali się w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie. Mateusz Wiśniewski, stypendysta

 

 

Stypendia są przyznawane w każdej szkole dwa razy w roku. Młodzi zdolni miesięcznie otrzymują 100 złotych. Tym razem dodatkowym wyróżnieniem będzie dla wszystkich stypendystów możliwość spotkania z prezydentem RP Bronisławem Komorowskim, który w przyszłym tygodniu odwiedzi Strzałkowo.

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie
1.Mateusz Wiśniewski klasa 6 a średnia 5,14
2.Aleksandra Galuba klasa 5 c średnia 5,07
3.Mateusz Adamczewski klasa 6 d średnia 5,00
4.Martyna Błaszczak klasa 5 c średnia 5,00
5.Monika Wleklińska klasa 6 a średnia 5,00
6.Patrycja Popielarska klasa 6 a średnia 5,00

Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Strzałkowie
1.Małgorzata Wawrzon 5,32
2.Michalina Górska 5,15
3.Mateusz Chmielewski 5,15
4.Oktawia Kulig 5,13
5.Julia Andryszak 5,12
6.Kinga Kasprzyk 5,07
7.Kamila Antkowiak 5,00

Szkoła podstawowa im. Henryka Sienkiewicz w Wólce
1.Paulina Nowacka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *