Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Jacek Pałkiewicz w Strzałkowie

Stowarzyszenie “Razem” działające przy CKZiU Strzałkowo zorganizowało we współpracy z SUTW spotkanie ze znanym podróżnikiem Jackiem Pałkiewiczem.

Znany podróżnik i dziennikarz odwiedził Strzałkowo, żeby opowidzieć o swojej pasji, jaką są podróże po całym świecie.

Pałkiewicz jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie survivalu i podróży oraz autorem ponad 40 książek podróżniczych, które mieszczą się w kanonie książek, których nie wypada nie znać. Jednym z jego największych osiągnięć podróżniczych było odkrycie źródeł Amazonki, najdłuższej rzeki świata.

Na widowni oprócz licznych słuchaczy SUTW była również młodzież z CKZiU oraz ZSP Zagórów oraz na zaproszenie SUTW uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piotrowicach, która niebawem otrzyma imię Polskich Podróżników i Zdobywców.

Po krótkim filmie autorskim wprowadzającym w tematykę wykładu, Jacek Pałkiewicz opowiedział o swoim życiu z pasją do podróży, survivalu i pracy reporterskiej. Całe spotkanie było bogato ilustrowane wspaniałymi zdjęciami z podróży.

Po spotkaniu była możliwość zadawania pytań podróżnikowi  oraz zakupu książek jego autorstwa.

Spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem, a Stowarzyszenie “Razem” myśli już o zaproszeniu następnego niezwykłego gościa. Pomysłodawcą wydarzenia był Marcin Górski, nauczyciel z CKZiU Strzałkowo.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz