Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Jacek Szczap przejął obowiązki burmistrza Słupcy

Dziś nastąpiła zmiana na stanowisku komisarza w Urzędzie Miasta w Słupcy.

Przypomnijmy, że powołanie komisarza było konieczne w związku z wyborem na posła dotychczasowego burmistrza, Michała Pyrzyka. Od 16 listopada wspomnianą funkcję sprawował Andrzej Grzeszczak, którego na to stanowisko powołał wojewoda, Michał Zieliński.

28 grudnia nastąpiła zmiana Wojewody. Funkjcę tą powierzono Agacie Sobczyk. Jedną z jej pierwszych decyzji, wydanych na wniosek premiera, Donalda Tuska było  powołanie nowego komisarza w Słupcy. Został nim Jacek Szczap.

Jest on absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu, obecnie Uniwersytet Przyrodniczy. Od 2019 roku pełnił funkcję zastępcy burmistrza Słupcy. W latach 2005-2016 pracował w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Słupcy, którego był kierownikiem od 2008 roku. Również w latach 2017-2018 pracował na  stanowisku inspektora do spraw infrastruktury miejskiej w Urzędzie Miasta w Słupcy.

Komisarz miastem pokieruje najpewniej do Wyborów Samorządowych na wiosnę.

 

FOTO: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

 

Andrzej Grzeszczak pokieruje słupeckim Urzędem Miasta

 

 

23 odpowiedzi

   1. Obaj siebie warci. Różnica? Andrzej bardziej samodzielny chyba. Chodziłem do obu. Pan Szczap tylko odsyłał do Pana Pyrzyka lub musiał zapytać o rozwiązanie. Najgorzej, jak Pan Pyrzyk był na urlopie. A Pan Grzeszczak w ostatnim czasie poruszył mój temat. A teraz znowu utknie PiS, PSL jedna banda

 1. Idol trochę racji jest. Nawet sam nie potrafił jechać po nominację. Wszędzie jest cieniem „wodza posła”

 2. W PSLu tak już bywa, dawniej Eugeniusz G. Był pryncypalem w Słupcy, on rozdawał karty i układał rozdział stanowisk. Teraz ta rolę przejmuje Pyrzyk. Partyjniactwo , PSL jest w tym wyjątkowo dobre.. Zawsze jest taka narracja że Ci co rządzą osadzają urzędy swoimi i to krytykują. A jak oni przejmują władze robią to samo a nawet w gorszym wydaniu. Hipokryzja. Oni się tym nie przejmują, nasze opinie mają gdzieś….

  1. NAPEWNO NIE TUSK ANI PYRZYK ZE SWOICH APANAŻY, NAJPRAWDOPODOBNIEJ NOWY KOMISARZ – SZCZAP LECZ ZE ŚRODKÓW BUDŻETU MIASTA SŁUPCY. CIEKAWA JEDNAK JAKA BĘDZIE W TYM TEMACIE DECYZJA RADY MIASTA W SŁUPCY ?

   1. Co ma w tym temacie rada miasta do powiedzenia? Nic. Obowiązek wypłaty odprawy albo wynika z ustawy albo nie. W tym przypadku odprawa się nie należy.

 3. Teraz już można zauważyć co się dzieje…nic jako tako nie mam co do zmiany osobowej bo mam to w czterech literach…przed wyborami krzyku co nie miara , że PiS obsadza wszystkie stanowiska swoimi a co teraz słyszymy,widzimy….jak tornado wymiata się ludzi ze stanowisk i co teraz bohaterowie będziecie mówić…nie,nie teraz to jest praworzadnie i uczciwie…..to jest vhore

 4. Pan Jacek rzetelny szczery z dużym doświadczeniem samorządowca nie karierowicz może nie tak medialny jak inni mówia ale nie o to chodzi.Za to pracowity zna sie na robocie a dużo tej pracy nie widać na zewnątrz jaką ja wykonuje Taki burmistrz nam jest nam potrzebny i póżniej po wyborach.Ma pan nasze poparcie słupczan ,na to trzeba przez cały wizerunek pare lat pracować i pan tą osobą jest nie na pokaz a ciężką pracą wypracować przez parę lat.

  1. Masz rację. Porządny gość z Pana Jacka. Wiadomo, że decyduje zawsze szef, nie wyce. Rzetelny w pracy. Żaden karierowicz. Popieramy!

  2. Czegoś tu nie rozumiem, PRACOWITY, ALE TEGO NIE WIDAĆ NA ZEWNĄTRZ, myślę że chcemy burmistrza, który będzie pracowity i wszyscy będziemy widzieli efekty jego pracy, a Tak przy okazji, może jakaś PANI wystartuje, może potrzebna jest zmiana?

 5. A Tak, przy okazji okazji gdzie jest BARTKOWIAK, który poprzednio tyle obiecał, TEN TO dopiero jest KARIEROWICZ Mam nadzieję że, pana czas się skończył

  1. ANONIM, mieszkamy w tym mieście od pokoleń, więc widzę CO się dzieje w moim mieście, ale rozumiem że nieraz się coś przeoczy pozdrawiam z 😉

  2. ANONIM uważam że jesteś człowiekiem który ma poglądy podobne do moich szkoda że nie możemy się spotkać na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *