Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

“Jak się po takiej ulicy poruszać? Chyba kajakiem.”

Na stan nawierzchni jednej ze słupeckich ulic przy okazji intensywnych opadów deszczu zwróciła uwagę nasza czytelniczka.

-Szanowna Redakcjo, tak wygląda ulica Róża po jednodniowym opadzie deszczu – zdjęcia w załączniku. W związku z tym mam pytanie do włodarzy Miasta Słupca.

Czy zdają sobie sprawę jak ulica Róża wygląda po trzech dniach opadów? Jak się po takiej ulicy poruszać? Chyba kajakiem. Dramat.- napisała jedna z naszych czytelniczek.

-Bezpośrednio po większych opadach deszczu ulica Roża była profilowana i wyrównywana na części gruntowej, dodatkowo nawierzchnia gruntowa została wzmocniona tłuczniem kamiennym.

Na drodze staramy się także niwelować utrudnienia między innymi poprzez wykorzystanie kruszywa. Na chwilę obecną mamy już prawie gotowy projekt budowlany ulicy Róża, brakuje nam jedynie uregulowania spraw własnościowych kilku działek, które Urząd Miasta w Słupcy musi wykupić, gdyż są one integralną częścią przyszłej drogi.

Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności będziemy wnioskować o pozyskanie środków zewnętrzne na budowę ul. Róża. Projekt wspomnianej drogi zawiera między innymi budowę nawierzchni asfaltowej, chodników oraz kanalizacji deszczowej – informuje Jacek Szczap, zastępca burmistrza.


Najnowsze komentarze
  • Wiele w Słupcy jest takich dróg… Ulica Bohuna, Kmicica, Sobieskiego, Smugowa.. Tam też jest totalny dramat przy takich opadach

  • Droga była wyrównywana RAZ w roku tj. około dwóch miesięcy temu. Czy widzicie Państwo tam tłuczeń? NIE. Na odcinku od strony miasta do sadu morwowego wyspano 100m tłucznia… Na tym koniec! Po za tym pomysł tlucznia raczej nie trafiony bo podczas jazdy rowerem jest nierówno, biegać i iść się po tym nie da – grozi kontuzją, a jazda samochodem trzeba liczyć się, że podbije taki kawałek tłucznia i uderzy w szybę. Tyle miasto zrobiło z ulicą Róża.

  • Ja mieszkam na Traugutta od lat 60 i na porządną ulicę trzeba było czekać ponad 50 lat .A nowi mieszkańcy chcą mieć wszystko od ręki .Trzeba było wybrać Piotrowice lub Korwin.

    • To w którym roku położono asfalt na Traugutta?

    • Za to ja liczę, że w dobie dzisiejszej technologii budowy dróg ten proces będzie jednak szybszy. P.S. Z Pani/Pana komentarza jedno za to wynika: Ja miałem/am gorzej to dlaczego inni mają mieć lepiej. Typowe zachowanie. A może warto czasem spojrzeć nie tylko na czubek własnego nosa i pomyśleć, żeby innym ułatwić życie. Życzę więcej empatii i mniej złośliwości.

  • Kolego a gdzie na Sobieskiego lub smugowej masz drogę gruntówa…

Dodaj komentarz