Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Jak wpływać na rzeczywistość?

W Słupcy uczniowie wspólnie z samorządowcami dyskutowali na temat tego, jak młodzi ludzie mogą wpływać na rzeczywistość. Debatę zorganizowała młodzież słupeckiego gimnazjum.

Hasło dyskusji brzmiało: „Nie tylko wybory – jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji”. Jednym z głównych założeń, jakie towarzyszyły inicjatorom spotkania było przede wszystkim podniesienie wśród uczniów świadomości społecznej, obywatelskiej, czy też politycznej. Młodzi ludzie chcieli także udowodnić, że warto organizować tego typu spotkania władz z młodzieżą cykliczne. W dyskusji poruszono także temat utworzenia w mieście Młodzieżowej Rady Gminy poprzez, którą młodzież będzie mogła zgłaszać swoje postulaty i włączać się aktywnie w ich realizację. Jak zaznaczył burmistrz miasta, Michał Pyrzyk, ten pomysł spotkał się już z pozytywną opinią radnych Słupcy. Z taką propozycją wyszli bowiem jakiś czas temu przedstawiciele Ruchu Młodych w Słupcy. Włodarz zaznaczył, że do czerwca powinien zostać opracowany plan działania takiej młodzieżowej rady, by z początkiem nowego roku szkolnego mogła zacząć funkcjonować.

Jak jeszcze młodzi ludzie chcieliby wpłynąć na otaczającą ich rzeczywistość? O tym Paulina Nadgrodkiewicz i Weronika Woźniak, prowadzące czwartkową debatę.

Warto dodać, że obydwie uczennice słupeckiego gimnazjum walczą także o mandaty na XX sesję sejmu dzieci i młodzieży. Ta 1 czerwca w Warszawie. Ocena zorganizowanej w Słupcy debaty będzie kluczowa w podjęciu decyzji, czy uczennice otrzymają te mandaty. Do tej pory w roli posłów wystąpiło sześcioro uczniów tej szkoły.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *