Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

„Jakby Polanin miał skład na IV ligę, to by w niej grał”

Miniony sezon Konińskiej Klasy Okręgowej w wykonaniu Polanina Strzałkowo podsumowujemy z trenerem Andrzejem Dziadkiewiczem.

To był udany sezon dla Polanina Strzałkowo?
-Myślę że z perspektywy czasu był udany. Poprzeczkę ustawiliśmy wysoko, ale tak trzeba. Zawsze należy jasno określić cel, który chce się osiągnąć. Naszym było miejsce w pierwszej trójce, ale niestety boisko zweryfikowało nasze aspiracje. Pozostaje wyciągnąć wnioski na przyszłość i wyeliminować popełniane błędy.

Rekord jeżeli chodzi o zdobycz punktową, a jednak miejsce w tabeli powinno być dużo wyższe nie uważa Pan?
-Miejsce w tabeli nie jest odzwierciedleniem naszych możliwości. W drużynie drzemie duży potencjał, który nie został jeszcze w pełni wykorzystany. Zdobyliśmy największą ilość punktów, choć borykaliśmy się z problemami kadrowymi w rundzie wiosennej.

Co zadecydowało o takim, a nie innym obrocie spraw?
-Runda jesienna pokazała wolę walki i determinację. Silna ławka rezerwowych okazała się zdrową rywalizacją dla moich chłopaków. Aby zapewnić sobie miejsce w pierwszym składzie musieli naprawdę popracować. Z kolei w rundzie wiosennej odeszło aż siedmiu zawodników i tak naprawdę te braki kadrowe dały się najbardziej odczuć. Dzięki sponsorom mogliśmy rozgrywać mecze na sztucznym boisku w Inowrocławiu, a także trenować na siłowni. Byliśmy naprawdę dobrze przygotowani, lecz pierwszy przegrany mecz w Brudzewie przekreślił nasze szanse na czołówkę tabeli.

Jaki mecz najbardziej cieszył, a jaki najbardziej zdenerwował?
-Cieszył z Kazimierzem i Sompolnem, gdzie była wola walki i zaangażowanie. Zdenerwowała porażka z Wichrem Dobra na wyjeździe, gdzie było wręcz odwrotnie.

Polanin miał skład na IV ligą, czy dopiero taki planuje zbudować?
-Jakby Polanin miał skład na IV ligę, to by w niej grał. Drużyna jest w przebudowie. Pamiętajmy, że jeszcze rok temu ci zawodnicy walczyli o utrzymanie, a teraz są w górnej części tabeli. Jest to nasz wspólny, wielki sukces.

Trener Dziadkiewicz zostaje w klubie?
-Tak zostaję w klubie. Zarząd dał mi kredyt zaufania i możliwość budowania silnego zespołu, który będzie reprezentował gminę w rozrywkach Klasy Okręgowej.

Jakie plany na przyszły sezon?
Przyszły sezon będzie czasem przebudowy drużyny. Chcemy stawiać na utalentowaną młodzież, która pojawiła się w naszym klubie.

Odejścia wzmocnienia, transfery? Na jakich pozycjach drużyna potrzebuje wzmocnień?
-Żaden z zawodników nie deklarował odejścia, a jeśli chodzi o wzmocnienia to szukamy wśród swoich. Przydałby się napastnik oraz środkowy i lewy obrońca.

Kiedy rozpocznie się okres przygotowawczy i jak będzie wyglądał ?
-Zaczynamy 7 lipca. Pierwszy tydzień trenujemy na obiektach w Słupcy, gdyż w tym czasie nasze boisko jest remontowane.Tu należą się podziękowania dla wójta Gminy Strzałkowo Dariusza Grzywińskiego za odnowę płyty boiska i zakup bramki przenośnej, a także dla pana prezesa SKP Słupca Roberta Nadgrodkiewicza za udostępnienie obiektów do treningów. Chciałbym także podziękować zawodnikom za udany sezon i jednocześnie zachęcić do dalszej pracy.

Rozmawiał: Wojciech Lisiak

Polanin w sezonie przygotowawczym rozegra następujące mecze sparingowe:
12.07.14 Wilki Wilczyn- boisko Wilczyn
15.07.14 ZKS Zagórów- boisko Zagórów
18.07.14 Victovia Witkowo- boisko Witkowo
24.07.14 SKP II Słupca- boisko boczne Słupca
26.07.14 Warta Pyzdry- boisko Pyzdry
29.07.14 SKP II Słupca-boisko Słupca
02.08.14 LKS Ślesin- boisko Strzałkowo
08.08.14 Sokół II Budzisław-boisko Budzisław Kościelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *