Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Jaki krem ochronny na zimę wybrać?

Jaki krem ochronny na zimę wybrać? Wszystko zależy od potrzeb Twojej skóry. Które zatem rozwiązanie będzie najlepsze? Na pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

 

  1. Jaki krem ochronny na zimę?
  2. Kremy zapewniające długotrwałą ochronę
  3. Dlaczego zimą trzeba używać kremów z SPF?

 

Dobry krem ochronny na zimę powinien chronić przede wszystkim przed mrozem. Ale nie tylko – przed promieniami słonecznymi również! A zatem na zimę najlepszym rozwiązaniem będzie krem ochronny z SPF, który powinieneś używać nawet w pochmurny dzień. Dlaczego zimą trzeba używać kremów z SPF? Na pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

 

Jakie krem ochronny na zimę?

W przypadku pielęgnacji cery zimą warto wybierać takie kremy ochronne, które zabezpieczają naszą skórę przed utratą wody. Ponadto idealny krem ochronny na zimę to taki, który chroni przed negatywnym działaniem wszystkich zewnętrznych czynników. Oczywiście kosmetyk powinien zawierać także filtry zapewniające odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną – tak, kremów z filtrem używamy przez cały rok, a nie tylko wiosną i latem.

Warto postawić na kremy ochronne, które zawierają w sobie witaminę E, A, ceramidy, panthenol, oleje roślinne czy masło shea. Witamina A, C, E i K w składzie to doskonała opcja dla osób, które mają cerę naczynkową. W przypadku cery bardzo suchej najlepszym rozwiązaniem będą kremy ochronne o bogatszej konsystencji oraz właściwościach natłuszczających. Natomiast dla cery tłustej i mieszanej polecamy decydować się na kremy, które wyróżniają się lżejszą konsystencją oraz nie mają żadnych składników komedogennych. Dlaczego przy cerze tłustej warto decydować się na lżejsze kosmetyki? Przede wszystkim dlatego, że zmiany temperatur mogą powodować u osób z cerą tłustą i mieszaną większą produkcję sebum. W kremach ochronnych na zimę nierzadko stosuje się składniki, które mogą przyczyniać się do blokowania porów. I chociażby z tych powodów warto postawić na preparaty o lżejszej konsystencji.

Ponadto zimą zawsze warto stawiać na odpowiednią dawkę nawilżenia. I nie mamy tutaj na myśli tylko i wyłącznie kremów. Nawilżać swoją skórę możesz na różne sposoby – na przykład nakładając regularnie dobre maseczki. Nie zapominaj także o nawilżaniu całego ciała – zimą szczególnie warto o to zadbać.

 

Kremy zapewniające długotrwałą ochronę

Jeśli chodzi o krem ochronny do twarzy gwarantujący długotrwałą ochronę przed promieniami słonecznymi między innymi zimą, polecamy sprawdzić produkt Dermedic Sunbrella, który jest dostępny w kilku wariantach. A mianowicie w ofercie znajdziesz kremy z SPF50+ przeznaczone do cery tłustej czy mieszanej, rozwiązania do opalania – również dla całego ciała – czy preparaty dla dzieci. Asortyment obejmuje nie tylko kremy świetne do przeciwsłonecznej ochrony skóry tłustej czy mieszanej przed ewentualnymi uszkodzeniami wywołanymi promieniowaniem UV, które sprawdzą się również zimą, ale także specjalne preparaty do opalania. Odpowiednio dobrany kosmetyk gwarantuje długotrwałą ochronę, dlatego nie zwlekaj i wybierz optymalny krem ochronny już teraz!

 

Dlaczego zimą trzeba używać kremów z SPF?

Kupując krem na dzień, zwróć uwagę, czy ma on w swoim składzie filtry, które chronią przed promieniowaniem UV. Dlaczego? Otóż promieniowanie UVA oraz UVB czy UVC niekorzystnie wpływają na naszą skórę. UVA to najdłuższe promieniowanie, które potrafi przeniknąć nie tylko do właściwej skóry, ale i tkanki podskórnej. Tym samym powoduje, że nasza skóra się szybciej starzeje, co objawia się najczęściej głębokimi bruzdami, zmarszczkami, rogowaceniem naskórka, przesuszeniem, szorstkością czy utratą elastyczności. Ponadto na twarzy zaczną pojawiać się różnego rodzaju przebarwienia i plamy soczewicowate.

O ile latem używanie kremów z filtrem jest logiczne, o tyle wiele osób uważa, że zimą można zrezygnować z kosmetyków tego rodzaju. Otóż sprawa wygląda całkiem inaczej i jest to spowodowane przede wszystkim śniegiem oraz lodem. Zarówno śnieg, jak i lód odbijają promieniowanie UV, przez co moc takiego promieniowania może wzrosnąć nawet o 80%! Ponadto promienie UVA są dłuższe i właściwie towarzyszą nam przez cały rok. Jeśli zatem chcesz zapobiec fotostarzeniu się swojej skóry na twarzy, przebarwieniom czy nawet rakowi skóry, koniecznie zabezpieczaj się przed promieniowaniem UVA przez cały rok – również zimą.

 

*Artykuł sponsorowany