Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Jedyneczki – Psia Kość w nowym spektaklu

W nowym spektaklu wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy.

-Po raz czwarty sięgamy do scenariuszy poznańskiej autorki książek dla dzieci i scenarzystki Teatru Animacji w Poznaniu Maliny Prześlugi, która jest uważana za jedną z najlepszych autorek literatury dziecięcej.

”Chodź na słówko” opowiada o tym, jak Kula i Toperz, źle wypowiedziane przez dziecko słowa, stają się bohaterami przedstawienia. W wyniku tego błahego błędu nie potrafią odnaleźć się w otaczającej je rzeczywistości.

Jednak nie siedzą i nie płaczą, tylko postanawiają działać. O pomoc w rozwiązaniu swoich problemów proszą Język Polski, Logopeda i Internet. W konsekwencji okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem jest zaakceptowanie siebie takimi, jakimi jesteśmy.

 

 

Próba stania się kimś, kim nie jesteśmy, oparta na mrzonkach i często nieprawdziwych wyobrażeniach nie jest nigdy dobrą drogą do tego, by być lepszym, czy szczęśliwszym. Życie udowadnia, iż powiedzenie „Trawa jest zieleńsza tam gdzie nas nie ma.”nie sprawdza się- mówią opiekunowie grupy.

W spektaklu udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. KEN w Słupcy : Nadia Majewska kl. 4a, Kornelia Baryżewska kl. 4a, Anna Krysińska kl. 4a, Maria Golimowska kl. 4a, Antonina Król kl. 4a, Julia Szkudlarek kl. 4a, Zuzanna Białecka kl. 7a, Franciszek Nowaczyk kl. 6a, Filip Kosmowski kl. 7c.

Opiekunami zespołu teatralnego są Beata Zimniewicz i Natalia Loritz. Adaptacji scenariusza i realizacji scenicznej dokonała instruktor teatru Anna Czerniak.

Oprawę techniczną i pomoc muzyczną zapewnił Przemysław Kwiatkowski. Nauczyciele dziękują także dyrektorowi MDK, Jaarosławowi Dębskiemu za możliwość realizacji spektaklu na terenie Miejskiego Domu Kultury.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz