Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Jedynka” w hołdzie Sienkiewiczowi

Uczniowie słupeckiej „jedynki” uczcili wczoraj 170. rocznicę urodzin Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji w szkole przygotowano szereg atrakcji.

Na pomysł zorganizowania w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupcy „Dnia Henryka Sienkiewicza” wpadły szkolne bibliotekarki: Beata Zimniewicz i Adrianna Olczak, jednak w przygotowanie wydarzenia włączyła się cała społeczność „Jedynki”. W holu szkoły zaprezentowano wystawę poświęconą życiu i twórczości polskiego noblisty, a zuchy z Gromad Zuchowych i harcerze z 2 Drużyny Harcerskiej im. Tadeusza Kościuszki zaprosili do zwiedzenia interaktywnej wystawy pt. „25 lat Grunwaldu” – Ogólnopolskiego Ruchu Programowo – Metodycznego Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich. W klasach uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali okolicznościowe gazetki. Najmłodsi z klas 1-3 wzięli udział w  konkursie „Czytamy powieści Henryka Sienkiewicza” i sprawdzili swoją sprawność fizyczną podczas „Turnieju rycerskiego”. Z kolei reprezentacja klas 4-6 wzięła udział w meczu piłki siatkowej „Rycerze kontra Giermkowie”, w którym zmierzyli się z drużyną nauczycieli. Po meczu, wszyscy uczniowie przebrani za postacie z powieści i nowel Henryka Sienkiewicza, przeszli w barwnym korowodzie ulicami Słupcy. Na zakończenie, dzieci z klas 4-6 udały się do kina Sokolnia, gdzie obejrzały ekranizację powieści „W pustyni i w puszczy”.

Za pośrednictwem portalu społeczność słupeckiej „Jedynki” składa podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy, a w szczególności komendantowi powiatowemu policji w Słupcy Zbigniewowi Malinie, za pomoc w zabezpieczeniu przejścia „Orszaku Henryka Sienkiewicza”.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz