Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Jesień idealna na rower

Blisko 120 osób wzięło udział w IX Jesiennym Rajdzie Rowerowym w Strzałkowie. Uczestnicy przejechali ponad 20- kilometrową trasę mierząc się po drodze z różnymi zadaniami dotyczącymi ekologii.

Impreza, która na stałe weszła już do kalendarza wydarzeń kulturalnych i sportowych w Strzałkowie, skierowana jest do podopiecznych tamtejszej świetlicy środowiskowej, członków stowarzyszenia Gramy Dalej, pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Domu Pomocy Społecznej oraz ich rodzin.

Bożena Barej, prezes Stowarzyszenia Gramy dalej

 

 

Uczestnicy, którzy podzieleni zostali na 10 grup, mieli do pokonania około 23 km. po okolicznych wioskach. Oprócz jazdy, na trasie czekały też na nich dodatkowe zadania. Trzeba było m.in. rozwiązać test oraz wykonać plakat o tematyce ekologicznej, bo taki był motyw przewodni tegorocznego rajdu.

 

 

Wszystkie plakaty wykonane przez uczestników rajdu były tak piękne, że jury nie potrafiło się zdecydować i wybrać jednego, dlatego wszystkim pracom przyznano równorzędne pierwsze miejsce. Z kolei z testem najlepiej poradził sobie zespół Sprytnych Lisów.

 

 

Kolejnym aspektem edukacyjnym był pokaz pierwszej pomocy, który na zakończenie rajdu przeprowadzili strażacy z OSP Strzałkowo. Nowością w tym roku był również rajd pieszy, w którym udział wzięła grupa podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Strzałkowie. Honorowy patronat nad imprezą objął wójt, Dariusz Grzywiński.

 

 

 

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz