Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Jestem przeciwnikiem takich sparingów”

Na ostatniej prostej są przygotowania do piłkarskiej rundy wiosennej drużyn z naszego Powiatu.

W sobotę swoją formę sprawdzali piłkarze Polanina Strzałkowo i ZKS-u Orłów Zagórów. Strzałkowianie w meczu rozgrywanym na własnym boisku wygrali 2:0 po bramkach Michała Walerczyka i Tomasza Jareckiego.

-Do końca przygotowań zostało raptem dwa tygodnie i niestety dziś przyszło nam grać w grę kontrolną w trudnych warunkach. Zmarznięta nawierzchnia boiska powodowała, że musieliśmy przede wszystkim martwić się o to, by wszyscy bez kontuzji ukończyli spotkanie.

Było to widać w poczynaniach zawodników, bo sami obawiali się o swoje zdrowie przy jakichkolwiek dynamicznych akcentach. Przez wzgląd na zdrowie zawodników a także, ze względu na to, że w trakcie takiej gry niewiele jesteśmy w stanie zrealizować z naszych założeń, jestem przeciwnikiem takich sparingów.

Cieszę się że obyło się bez poważnych kontuzji i mam nadzieję, że ostatni mecz kontrolny zagramy już w optymalnych warunkach mając do dyspozycji wszystkich zawodników- komentuje trener, Wojciech Henke.

– Przedostatni sparing w okresie przygotowawczym rozegraliśmy w iście zimowej aurze. Naszym rywalem był występujący na co dzień w lidze międzyokręgowej Polanin Strzałkowo. Choć murawa i pogoda nie sprzyjały grze, potrafiliśmy wyprowadzać składne akcje. Mecz był dość wyrównany i żadna z drużyn na stałe nie przejęła kontroli nad spotkaniem. Gospodarze zdobyli swoje obydwie bramki po rzutach wolnych, w których skutecznie wykorzystali naszą niefrasobliwość i brak organizacji w szeregach obronnych.

Biorąc pod uwagę rangę Polanina zagraliśmy bardzo dobre spotkanie i z uniesioną głową wracamy do dalszych przygotowań do kolejnej rundy-czytamy na stronie zagórowskiego zespołu.

Z kolei Czarni Ostrowite pokonali 5:1 Tarant Wójcin. Po dwa gole dla zespołu Damiana Augustyniaka strzelili Jakub Waszak i Łukasz Piguła, jedno trafienie dołożył Tomasz Rosiński.

 

FOTO: Archiwum


Brak komentarzy

Dodaj komentarz