„Jestem przekonany, że pracując w ten sposób jak dotychczas dzisiejsza wygrana nie będzie naszą ostatnią”

3:0 na wyjście SKP Słupca pokonał Wartę Międzychód.

Dla naszego zespołu dwa gole zdobył Jacek Mikołajczyk, a jedno trafienie dołożył Kacper Kajdan.

-Odnieśliśmy ważne zwycięstwo, które wierzę, iż wyposaży drużynę w mentalną jedność podczas każdego działania. Dzisiaj się cieszymy, a jutro zaczynamy pracować nad przygotowaniem do kolejnego meczu mistrzowskiego.Analizując drużynę z Międzychodu wiedzieliśmy, że czeka nas trudne spotkanie. Warta posiada w swoich szeregach zawodników odważnych, agresywnych, mających odpowiednią jakość by grać w każdym meczu o zwycięstwo. Podczas tej analizy przygotowując się do tego meczu chcieliśmy udowodnić, głównie sobie, że nasza jakość również jest o wiele wyższa niż wskazuje na to tabela bo widziałem pewne szczegóły dające mi sygnały by móc tak myśleć.

W pierwszej połowie dobrze zareagowaliśmy podczas SFG drużyny gospodarzy, zachowując się bardzo przytomnie, obrona Maćka, czy wybicia dwa razy piłkę zmierzającą w kierunku naszej bramki przez Pianę. Z każdą minutą było widać, iż chłopacy zaczynają dobrze organizować nasze działania, nad którymi pracujemy odkąd zostałem trenerem w SKP, a czasu minęło naprawdę niewiele.

Po pierwszej połowie schodziliśmy prowadząc 1:0 po golu zdobytym przez naszego kapitana Jacka (uwielbiam patrzeć jak Jacek gra). W drugiej połowie po zdobyciu gola na 2:0 nasza organizacja zaczęła nabierać pewności. Było widać, iż chłopacy zaczynają wierzyć w to co robią, byliśmy jednością co mnie jako trenera cieszy czego dowodem był gol zdobyty na 3 :0 ustalając wynik końcowy, który gdyby nie dobra interwencja bramkarza mógł być wyższy, ponieważ po uderzeniu Kajdiego sparował piłkę na słupek.

Jestem pod ogromnym wrażeniem jak chłopacy pracują podczas naszych jednostek treningowych. Etyka odbioru przez nich każdego naszego spotkania jest naprawdę zadowalająca, za co chłopakom bardzo dziękuję. Dla mnie trening to święto i staram się zakorzenić chłopakom moje myślenie.

Jestem przekonany, że pracując w ten sposób jak dotychczas dzisiejsza wygrana nie będzie naszą ostatnią- komentuje trener SKP, Maciej Rozmarynowski.

W sobotę 4 czerwca słupczanie podejmą u siebie Tarnovię Tarnowo Podgórne.