„Jestem zadowolony z tego, że zespół pokazał charakter”

Losy spotkania w meczu z Naszą Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski odwrócił Polanin Strzałkowo, który ostatecznie zdobył trzy punkty na własnym boisku.

Spotkanie od początku było dość intensywne w wykonaniu obu zespołów. Przewagę mieli jednak goście, którzy dwukrotnie mogli objąć prowadzenie. Dwa razy sytuację ratował Adam Garczyk, raz przyjezdni strzelali niecelnie.Bramkę zdobyli po długim podaniu i szybkim kontrataku. Od 30 minuty prowadzili 0:1.

Stan meczu po zmianie storn wyrównał Łukasz Szygenda. W 85 minucie gola na wagę zwycięstwa dla Polanina zdobył Patryk Adamczewski, który najszybciej dobiegł do piłki odbitej przez bramkarza po rzucie wolnym.

-Pierwsza połowa słaba w naszym wykonaniu, nie potrafiliśmy utrzymać się przy piłce na połowie przeciwnika, co było powodem tego, że Grodzisk prowadził grę i stwarzał sobie sytuacje bramkowe. W drugiej odsłonie dokonane zmiany wniosły dużo ożywienia.

Zaczęliśmy lepiej organizowac się w ofensywie i stwarzać sobie sytuacje bramkowe. Jestem zadowolony z tego, że zespół pokazał charakter, potrafił się podnieść po słabych 45 minutach i wywalczyć komplet punktów z trudnym przeciwnikiem- komentuje trener, Wojciech Henke.

29 października na wyjeździe strzałkowianie zagrają z Wiarą Lecha. Z kolei już w środę w ramach półfinału Pucharu Polski Strefy Konińskiej w Sompolnie podejmą tamtejszy GKS.

W Licheniu z tamtejszym Strażakiem 1:6 wygrali z kolei Czarni Ostrowite. 29 października zmierzą się u siebie z Vitcovią Witkowo.