Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

„Jestem załamany widząc to, co się dzieje”

Temat piratów drogowych na ulicach Słupcy zdominował dzisiejszą XLI sesję Rady Miasta Słupcy. Dyskusja była dość burzliwa.

Za mało policyjnych patroli
Sprawę poruszył radny Roman Maruszczak, którego zdaniem słupecka policja zbyt rzadko patroluje ulice Powstańców Wielkopolskich w Słupcy. Postawione tam jakiś czas temu znaki nakazujące ograniczenie prędkości są systematycznie nieprzestrzegane. Jak zaznaczył słupecki radny kierowcy prędkość na tym odcinku przekraczają niemal trzykrotnie. Podkreślił on także, że bardzo łatwo jest to zmierzyć, co robił wielokrotnie. Zdaniem Romana Maruszczaka słupecka policja zbyt rzadko patroluje wspomniany odcinek, wcześniej kiedy patrole były częściej była widoczna znaczna poprawa. Zabierający głos podsumował także ogólne zachowanie kierowców na drogach Słupcy i okolic.- Jestem załamany widząc to, co się dzieje. Głos w sprawie zabrał również radny Edward Grajek zwracając uwagę na pędzące z zawrotną prędkością po motocykle po ulicy Kopernika, prosząc jednocześnie komendanta o przedstawienie statystyk dotyczących działań policji w tym zakresie.

Patroli jest wystarczająco…
Zupełnie inne zdanie od przedstawionego wyżej miała radna Barbara Biskupska-Sobolewska, która twierdziła, że policja systematycznie patroluje okolice ulicy Powstańców Wielkopolskich. To z kolei wywołało oburzenie Romana Maruszczaka. -Ja nie lubię jak ktoś mówi bez sensu-podsumował słupecki radny.- Niech pan nie przegina– odpowiedziała jego oponentka. -Nie życzę sobie, żeby Pani głupoty opowiadała– nie pozostał dłużny Maruszczak. W międzyczasie głos zabrał komendant ,inspektor Zbigniew Malina. Kiedy emocje opadły radny Maruszczak przeprosił za wcześniejsze słowa podkreślając, że zależy mu na bezpieczeństwie w rejonie swojego okręgu. Doprecyzował również, że chodziło mu o patrole konkretnie na ulicy Powstańców, a nie tylko w okolicy targowiska. Na koniec głos zabrał burmistrz Michał Pyrzyk, który apelował o cierpliwość i wyrozumiałość, ponieważ w związku z remontem ulicy Traugutta ruch na pobliskich drogach jeszcze przez długi czas będzie znacznie nasilony.

Policja robi co może
Wywołany do odpowiedzi komendant inspektor Zbigniew Malina, tłumaczył, że policja robi co może w zakresie bezpieczeństwa na drogach. Dodał on również, że patrole w okolicy ul. Powstańców Wielkopolskich są w miarę możliwości przeprowadzane. Komendant obiecał także przygotowanie odpowiedniego zestawienia dotyczącego karania motocyklistów podkreślając jednocześnie, że to nie jedyny sposób działań prewencyjnych w tej kwestii. Drugi jest współpraca z samymi motocyklistami, którą policja systematycznie prowadzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *