Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Jubileusz 30-lecia zagórowskiego chóru Cantabile

W miniony weekend w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zagórowie odbyła się uroczystość 30-lecia istnienia Chóru Cantabile, który powstał w marcu 1993 roku.

-W pierwszej części uroczystości , którą poprowadzili chórzyści – Monika Nowaczyk i Tomasz Rybicki , zaprezentowała się ORMZ pod kierunkiem Roberta Żurańskiego oraz Zagórowskie Mażoretki , których instruktorem jest Alicja Matuszak . Następnie krótki występ zaprezentowali – wokalista Wojciech Kłakulak i dzieci z Grupy Tanecznej Iskierki . Jako niespodzianka zaprezentował się Zespół instrumentalno-wokalny składający się z przyjaciół Zagórowskiego Chóru Cantabile wraz z solistką Izabellą Graczyk , którego koncert został miło przyjęty przez publiczność zgromadzoną na sali.

Niespodzianką dla chóru była również piosenka w wykonaniu chórzystki Agnieszki Witkiewicz przy akompaniamencie Daniela Słowińskiego i Waldemara Matuszaka.Była to duchowa uczta muzyczna nie tylko dla chórzystów , ale dla całej zgromadzonej publiczności. W kolejnej części uroczystości odbyła się prezentacja multimedialna przygotowana przez chórzystę Tomasza Włodarczyka ze zdjęciami i nagraniami i była wspaniałą wizytówką Chóru na przestrzeni tych 30 lat.

Kolejnym punktem był koncert w wykonaniu Jubilata – Chóru Cantabile i oczywiście owacje na stojąco. Na zakończenie były podziękowania, gratulacje i życzenia na kolejne lata działalności od władz powiatowych , samorządowych, od dyrektorów placówek , rodzin i przyjaciół chóru. Jak na każdym Jubileuszu Polski Związek Chórów i Orkiestr przyznał Złotą Odznakę Honorową Markowi Podemskiemu, Monice Nowaczyk i Agnieszce Witkiewicz, a srebrną – Izabelli Graczyk, Piotrowi Jakubowiczowi i Kindze Cierpiał.

Dyrektor MGOK Łukasz Parus wręczył wszystkim chórzystom pamiątkowe statuetki w podziękowaniu za Jubileusz 30 lat istnienia i reprezentowania MGOK. Członkom chóru przyznano również odznakę Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego. Piękny Jubileusz ! Gratulujemy dyrygentce Aleksandrze Koronkowskiej i wszystkim chórzystom pięknego Jubileuszu i życzymy kolejnych udanych występów, koncertów i Jubileuszy.

Wszystkim uczestniczącym w tym doniosłym wydarzeniu dziękujemy , że byli Państwo z nami i z Chórem Cantabile. Do zobaczenia na kolejnych koncertach (zdjęcia wykonane przez Państwo Barbarę i Karola Kruszyńskich -dziękujemy- czytamy na stronie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie.

 

 

FOTO: Barbara i Karol Kruszyńscy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *