Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Jubileusz coraz bliżej

Dopięcie wszystkiego na ostatni guzik i ustalenia wszystkich szczegółów- tak wyglądała wizja lokalna przed jubileuszową, dziesiąta już edycją Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą.

 

Wczoraj do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Lądzie przyjechali wszyscy współorganizatorzy tej powiatowej imprezy. Festiwal jest sztandarowym wydarzeniem promującym Powiat Słupecki w całej Polsce. Spotkanie odbyło się w obecności starosty i pracowników Starostwa Powiatowego, od lat czuwających nad przebiegiem tego wydarzenia. Nie zabrakło również przedstawicieli Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, na czele z dyrektorem Michałem Brzostowiczem, a także wójt gminy Lądek, lądzkich salezjanów oraz przedstawicieli ośrodków i stowarzyszeń działających na rzecz rozwoju kultury lokalnej.

Podczas spotkania zebrani sprawdzili aktualny stan przygotowań, oglądając teren grodu i podgrodzia, a także klasztoru.Teraz pozostaje niecierpliwe odliczanie do dni festiwalowych, czyli 31 maja i 1 czerwca, gdzie po raz dziesiąty w Lądzie nad Wartą zorganizowany zostanie Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej. Na nim zaś nie zabraknie wielu ciekawostek i atrakcji takich jak wykłady popularno-naukowe, wystawy, prezentacje multimedialne, zabawy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, pokazy walk, spektakle teatralne, inscenizacje historyczne i koncerty. Będą wojowie i rycerze, kupcy i rzemieślnicy, artyści, naukowcy i muzealnicy. Wszystkich zapraszamy do Lądu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *