Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Jubileuszowy festiwal

Kilkunastu młodych artystów zaprezentowało się wczoraj podczas Festiwalu Pieśni i Piosenki Maryjnej w Strzałkowie. W tym roku impreza została zorganizowana po raz dwudziesty.

Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej to w Strzałkowie już swego rodzaju tradycja. Co roku, po zakończeniu gminnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja, mieszkańcy zapraszani są do Gminnego Ośrodka Kultury by wysłuchać i wspólnie pośpiewać pieśni i piosenki dedykowane Matce Bożej. – Dzisiejszego dnia obchodzimy nie tylko rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ale także uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. To właśnie z myślą o niej nasi poprzednicy powołali do życia ten festiwal, a my jako ich następcy, ten dobry pomysł kontynuujemy – mówił wójt gminy Strzałkowo, Dariusz Grzywiński.
Festiwal rozpoczął się od gościnnego występu Anny Stadnik, skrzypaczki ze Słupcy. Po niej przyszła pora na kolejnych uczestników. W tym roku na scenie Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentowało się 18 młodych artystów, których do udziału w Festiwalu przygotował Przemysław Stadnik- instruktor Studia Piosenki działającego przy strzałkowskim GOK- u. Licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami nagradzała każdy występ, a po ich zakończeniu wójt gminy wręczył wszystkim uczestnikom upominki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *