Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Jubileuszowy festiwal

O targach, jarmarkach i odpustach dowiedzieć się więcej będzie można niebawem w powiecie słupeckim. Taki jest bowiem temat dziesiątej, jubileuszowej edycji Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą, który zaplanowano na weekend 31 maja – 1 czerwca.

Przygotowania do imprezy ruszyły pełną parą. Zdaniem organizatorów, każdy znajdzie coś dla siebie. – Coś z kultury, rękodzielnictwa, z popularnonaukowej wiedzy, coś z turystyki. Myślę, że jest to impreza, która chwyciła, trafiła na podatny grunt, jest inna niż wszystkie – zapewnia starosta słupecki, Mariusz Roga.

W pierwszym organizacyjnym spotkaniu dotyczącym imprezy uczestniczyło wiele osób odpowiedzialnych za różne elementy „festiwalowej układanki”. – Poza pracownikami starostwa debatowali m.in. archeolodzy z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, przedstawiciele gminy Lądek oraz ks. rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Lądzie – mówi Joanna Słowińska, kierownik Wydziału Strategii Rozwoju i Promocji starostwa powiatowego w Słupcy. Kolejne takie spotkanie zaplanowano na 12 maja. Szczegółowe informacje oraz niebawem program festiwalu znajdziecie na www.festiwal-lad.pl.

foto: Starostwo powiatowe w Słupcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *