Kabaretowo w Strzałkowie

Po wielu latach nieobecności, do Strzałkowa wrócił kabaret. W Gminnym Ośrodku Kultury wystąpiła grupa Czwarta Fala, która rozbawiła miejscową publiczność.

Kabaret Czwarta Fala powstał jesienią 2009 roku w Kielcach. Grupę tworzy trzech młodych ludzi: Mateusz Lewkowicz, Damian Lebieda i Bartłomiej Cedro. Ich twórczość wielokrotnie doceniana była na festiwalach kabaretowych w całym kraju. Łącznie, zdobyli na nich ponad 40 nagród, wygrywając m.in. Kabaretowe Mistrzostwa Świata w Warszawie, czy Śląską Olimpiadę Kabaretową w Katowicach. Dwukrotnie wystąpili też w półfinale krakowskiego przeglądu PAKA. Do Strzałkowa przyjechali ze swoim najnowszym programem pt. „Made in Poland”, w którym z przymrużeniem oka ukazują życie typowych Polaków. Jak się okazało, narodowe przywary i stereotypy przedstawione przez Czwartą Falę, przypadły do gustu strzałkowskiej publiczności, która gromkimi brawami i śmiechem kwitowała kolejne skecze. – Było git, bardzo fajna publiczność. Wiadomo, że podczas występu chodzi o to, żeby podczas kupić sobie ludzi i mamy nadzieję, że nam się to dzisiaj udało – mówili kabareciarze. Wysoka frekwencja i pozytywny odbiór publiczności pokazał, że zapotrzebowanie na kabaret w Strzałkowie jest spore. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Honorata Łysiak przyznała, że chciałaby, aby ta forma rozrywki częściej gościła teraz na strzałkowskiej scenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *