Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Kacper Urbaniak ponownie w TVN-ie!

Kacper Urbaniak, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy, wystąpi w popularnym programie telewizji TVN. Po tym, jak kilka miesięcy temu pojawił się w „Rozmowach w toku”, a później w spocie fundacji TVN „Nie jesteś sam”, przyszedł czas na „Uwagę”.

Kacper Urbaniak cierpi na wrodzoną łamliwość kości. Pomimo choroby jest bardzo pogodnym i rozśpiewanym dzieckiem. Popularność zyskał dzięki wykonaniu piosenki Eda Sheerana „I see fire” w słupeckim Studiu Piosenki, gdzie jakiś czas temu na zajęcia zapisała go mama. Prowadzący chłopca Krzysztof Herian umieścił klip z jego wykonaniem na jednym z popularnych muzycznych serwisów internetowych, a na reakcje nie trzeba było długo czekać. Talent chłopca, w marcu tego roku, postanowili pokazać szerszej publiczności producenci znanych większości „Rozmów w toku”. Zaprosili wtedy do programu dzieci, które od urodzenia zmagają się z poważnymi chorobami, ale potrafią też cieszyć się życiem – bo mają swoje pasje i talenty. Z kolei od września możemy oglądać spot fundacji TVN „Nie jesteś sam” właśnie z udziałem Kacpra, który niebawem oficjalnie zostanie jej podopiecznym i będzie mógł skorzystać z jej pomocy.

Po tych wystąpieniach, historią chłopca zainteresowali się także producenci „Uwagi”, opiniotwórczego programu interwencyjno-śledczego emitowanego w TVN-ie. – Zobaczyliśmy, że Kacper ma ogromny talent. Postanowiliśmy więc zrobić reportaż o jego pasji, a także o tym, jak mimo tych wszystkich ograniczeń, które wynikają z jego choroby, jest otwarty – powiedział nam Mariusz Zieliński z programu „Uwaga”. Od wtorku producenci przyglądali się temu, jak wygląda życie Kacpra w Słupcy. – Byliśmy u Kacpra w szkole. Jak mówi pani dyrektor, jest ponadprzeciętnie uzdolniony, ma wyższy poziom od innych uczniów. Potem oczywiście obserwowaliśmy codzienne życie Kacpra, czyli trudności, które się pojawiają w tym życiu, to że jest uzależniony całkowicie od pomocy swoich rodziców – dodał Mariusz Zieliński. Dziennikarze TVN-u gościli też na próbie Kacpra w Studiu Piosenki w Miejskim Domu Kultury. My także tam byliśmy i zamieniliśmy z nim kilka słów.

 

 

W przyszłym tygodniu materiał prawdopodobnie zostanie zmontowany. Na dokładną datę emisji musimy jednak jeszcze poczekać. Więcej o tym z pewnością przeczytacie na twojaslupca.pl.

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz