Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Kadetki w półfinałach Mistrzostw Polski

Wiktoria Woźniak, Paulina Rogalska i Weronika Antczak powalczą o finał Mistrzostw Polski w plażowej piłce siatkowej w kategorii kadetek. Awans zapewniły sobie zajmując wysokie miejsca w generalnej klasyfikacji rozgrywek wojewódzkich.

Turniej kadetek rozgrywany był we Wrześni. W Klubowych Mistrzostwach Wielkopolski startowały trzy drużyny MKS MOS Słupca. Na miejscach 18-25 uplasowały się Wiktoria Głowacka i Paulina Nadgrodkiewicz, a para Weronika Szrama i Natalia Talentowska zajęła ostatecznie miejsca 9-12. Podobnie jak w kategorii młodziczek, tak i tym razem Weronika Antczak i Karolina Prządka grając w kategorii starszej awansowała do ścisłej czwórki. W półfinale musiała jednak uznać wyższość drużyny z Wrześni przegrywając 0:2. Po zwycięstwie w meczu o trzecie miejsce 2:0 z ekipą z Piły, uplasowała się na najniższym stopniu podium zdobywając tym samym brązowy medal mistrzostw.

Na zawodach h nie zabrakło również reprezentacji SPS-u, która zdominowała całą rywalizację. O awansie do najlepszej czwórki zawodów decydował mecz z silnym ZSMS-em Poznań, który słupczanki wygrały 2:0. O udziale w finale zadecydował z kolei triumf z parą z Piły. W ostatecznym pojedynku na przeciwko SPS-u stanęła drużyna Orkanu Września. Pierwszy set zakończył się pewną wygraną słupczanek 21:12, ale niestety dwa pozostałe mimo przewagi naszej drużyny wygrały rywalki, co dało im zwycięstwo w całych zawodach. –Miałyśmy sześć piłek meczowych, co jest nieprawdopodobne. Po meczu słyszałyśmy komentarze, że wygrały z nami po prostu cudem-relacjonuje Wiktoria Woźniak.

Porażka jedynie w meczu finałowym nie zmienia jednak faktu, że zarówno Wiktoria Woźniak i Paulina Rogalska, jak i Weronika Antczak już 14 lipca powalczą w półfinałach Mistrzostw Polski, które prawdopodobnie rozegrane zostaną w Nowej Soli. Trzymamy kciuki!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *