Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Kamena Rally Team wygrywa w Rumunii

Do bardzo udanych ostatni start w Rumunii zaliczy ekipa Kamena Rally Team.

Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz wystartowali w rajdzie Cupa Calarasi, będącym rundą Misrzostw Rumunii.

– Nasz kalendarz rajdowy nie znosi próżni, więc dorzuciliśmy do niego Rumunię „last minute”. W zeszłym roku wystartowaliśmy w trzech rumuńskich rajdach i bardzo nam się spodobała ich formuła, więc decyzja o tym starcie nie była trudna, choć nie mieliśmy tej imprezy w planach.

Pojawiła się okazja, mamy wolny termin, więc nie było się nad czym zastanawiać. Tym bardziej, że rajd rozgrywany jest na terenach, których jeszcze nie znamy – nad Dunajem. Poznamy więc kolejny kawałek tego ciekawego kraju, a jednocześnie solidnie przetestujemy naszego Polarisa – mówił przed wyścigiem Tomasz Białkowski.

– Rajdy w Rumunii składają się z jednego, bardzo długiego oesu, na którym jest dosłownie wszystko, łącznie z partiami asfaltowymi. Po prostu jedzie się rajdowym tempem przez kawałek kraju, kilkaset kilometrów trasy.

Tym razem odcinek, który będziemy pokonywać, ma 333 km długości. Taki jeden oes ma więcej kilometrów niż całe rajdy w Polsce! To bardzo nietypowa formuła, ale jednocześnie bardzo ciekawa, bo jest naprawdę sporym wyzwaniem zarówno dla nas, jak i dla pojazdu.

Cupa Calarasi to zatem wymarzony rajd na kolejne solidne testy naszego Polarisa, a dla nas na dalsze odkrywanie Rumunii – tłumaczył Dariusz Baśkiewicz.

Start okazał się sukcesem, a Kamena Rally Team zajął pierwsze miejsce.


Najnowszy komentarz
  • Brawo chłopaki. Jestem z Was dumny. Tak trzymać. Gratulacje.

Dodaj komentarz