Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Kamena Rally Team zmienia barwy

Zespół rajdowy Kamena Rally Team opublikował kalendarz na sezon 2024. Tomasz Białkowski za kierownica i Dariusz Baśkiewicz w roli pilota wystartują w Pucharze Europy w rajdach cross-country Baja 2024.

Po trwającej trzy lata współpracy z marką Polaris, zespół Kamena Rally Team ogłosił zmiany. W ubiegłą niedzielę w mediach społecznościowych zespołu pojawiły się podziękowania za dwa sezony rajdowe, a łącznie trzy wspólne lata pełne wyzwań i wyjątkowych wydarzeń.

Przez ten czas, razem z Polarisem wprowadzili nowy model pojazdu RZR PRO XP do świata rajdów. Wspólnie zdobyli tytuł mistrzowski FIA Central European Zone, Mistrza Polski, Mistrza Węgier w klasie SSV. Kolejnym wyzwaniem był Puchar Świata oraz Puchar Europy FIA. Pomimo trudnego sezonu i wyzwania jakim była budowa pojazdu FIA T4 ostatecznie zajęli trzecie miejsce w Europie oraz piąte na świecie.

Dzięki tym sukcesom, po raz pierwszy w Polsce odbyła się światowa premiera pojazdu SSV – RZR PRO R, który Kamena Rally Team mieli zaszczyt odsłonić. – Był to wartościowy rozdział w naszej karierze rajdowej, ludzie pełni pasji i ogromny bagaż doświadczeń, który zabierzemy w dalszą drogę – podsumowuje kierowca zespołu, Tomasz Białkowski.

Tym samym zespół nie chcąc nas dłużej trzymać w niepewności poinformował, że w sezonie 2024 wystartuje pojazdem Can-Am X3 w specyfikacji FIA SSV (T4), a partnerem technicznym zespołu zostaje PerfecMoto.pl Centrum BRP. – Pojazd, którym będziemy się ścigać w sezonie 2024 jest nam znany ponieważ startowaliśmy nim już w 2017 roku w rundach Mistrzostw Polski – oczywiście będzie to najnowsza wersja tego modelu, przygotowana według specyfikacji FIA.

Jesteśmy podekscytowani tą zmianą i już nie możemy doczekać się pierwszej rundy która odbędzie się w Hiszpanii na początku maja – mówi pilot zespołu, Dariusz Baśkiewicz.
– Po długim roku przerwy, chcemy powrócić do rajdów w dobrym stylu i liczmy że nam to się uda. Trzymajcie kciuki – dodaje Tomasz Białkowski.

W bieżącym roku 2024, Puchar Europy w rajdach cross-country Baja składać się będzie z pięciu rund:

02-04/05 TT Dehesa Extremadura (Hiszpania)
04-07/07 Italian Baja (Włochy)
08-11/08 HunGarian Baja (Węgry)
19-22/09 Baja TT Sharish (Portugalia)
07-09/11 Baja Troia (Turcja)

Z opublikowanego kalendarza wynika, że zespół rajdowy Kamena Rally Team będziemy mogli również zobaczyć na Baja Poland w Szczecinie oraz Rajdzie Barbórka.

Dodatkowo team pojawi się na różnych ciekawych wydarzeniach w całej Polsce – więcej informacji można znaleźć na profilach zespołu w mediach społecznościowych.

 

TEKST/FOTO: Kamena Rally Team

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *