Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Kamień węgielny pod hospicjum wmurowany

W Rokoszu w Gminie Słupca zorganizowana została uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego i kamienia węgielnego pod hospicjum, jakie ma powstać we wspomnianej miejscowości.

-Długa jest historia otrzymania działki pod budowę tegoż hospicjum. Początkowo miała być ona przy plebanii w Słupcy, następnie obiecana była ziemia przez Radę Gminy Słupca, ale ostatecznie działka, na której się znajdujemy należała do Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Bydgoszczy.

To Siostry Klaryski wykupiły tę ziemię od Gminy Słupca 20 lat temu i postawiły tutaj krzyż. To właśnie w tym miejscu urodziła się ich założycielka Matka Maria od Krzyża Ludwika Morawska, dziś Sługa Boża, której proces beatyfikacyjny toczy się w Rzymie. Z domu, w którym się urodziła, nic nie pozostało. Z tamtych czasów zostały jedynie studnia i stare jabłonie.

22 sierpnia przypada kolejna rocznica urodzin, a 25 sierpnia rocznica chrztu świętego Matki Założycielki. Dlatego po 180 latach od tamtych wydarzeń, zgromadziliśmy się w tym szczególnym miejscu, aby uczcić te wyjątkowe chwile i modlić się o rychłą beatyfikację Matki Marii od Krzyża Ludwiki Morawskiej oraz podziękować Siostrom Klaryskom za to, że dnia 8 grudnia 2020 roku przekazały Aktem Darowizny tę działkę Stowarzyszeniu Michałki w Słupcy, które zobowiązało się na tym miejscu wybudować hospicjum stacjonarne wraz z kaplicą do adoracji- czytamy na stronie Stowarzyszenia Michałki.

 

 

FOTO: Foto Softis Szymon Nowicki


Najnowsze komentarze
  • A gdzie jest 50 tys ze zbiorki na hospicjum w gołkowie

    • Bardzo dobre pytanie, jak ich znam pozostanie bez odpowiedzi

    • A brałeś udział w tej zbiórce.. Składałeś się ze tak się o to upominasz???? Czy tylko tak komentujesz aby jatrzyc.

  • Niech sobie czarni budują byle nie za moje pieniądze … a nie czekaj widzę tam przedstawicieli „władzy” to chyba moje pieniążki będą w ten „biznes” kleru zamieszane

Dodaj komentarz