Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Kanon ma nowego dyrygenta

Agata Gierłowska-Nowicka nie jest już dyrygentem Miejskiego Chóru Kanon. Teraz chórzyści śpiewają pod przewodnictwem Tadeusza Kmiecika.

Nowy dyrygent z słupeckim chórem pracuje od miesiąca, wcześniej uczył również w Zespole Szkół Muzycznych w Słupcy. Zapytany o plany związane z muzykami odpowiada, że na razie te bardziej szczegółowe nie są sprecyzowane. – Pracujemy ze sobą dopiero miesiąc, więc plany prawdopodobnie dopiero pojawią się z czasem. Jest to chór bardzo doświadczony, bo prawie 19-letni. Uważam, że reprezentuje naprawdę bardzo dobry poziom i przede wszystkim doceniam zaangażowanie poszczególnych chórzystów, że jeszcze mają tyle energii i chce im się coś realizować. Myślę, że ten wspólny entuzjazm i nasza praca przyczynią się do jeszcze wyższego poziomu – mówi nowy dyrygent.

Chór w tym roku kończy 19 lat. Pierwszym jego dyrygentem była Liliana Kucza, a od 1998 roku Agata Gierłowska. Miesiąc temu zrezygnowała z pełnionej funkcji z przyczyn osobistych. Z nowym dyrygentem grupa wystąpiła po raz pierwszy w jedenastą rocznicę śmierci Jana Pawła II.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz