Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Karambol w Lądku. Dwie ofiary śmiertelne

Dwie osoby nie żyją w wyniku wypadku, do którego doszło dzisiaj w Lądku. Na Autostradzie A2 zderzyły się cztery tiry, bus i samochód osobowy.

Zdarzenie miało miejsce tuż przed godziną 13:00 w pobliżu punktu kontroli opłat w Lądku. Jadące od strony Konina cztery tiry, bus i samochód osobowy zderzyły się ze sobą, w wyniku czego dwie osoby nie żyją, a kolejne dwie trafiły do szpitala. Ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo mówi lekarz izby przyjęć szpitala w Słupcy dr Tomasz Śmigielski

 

 

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że to kierowca samochodu, czyli ojciec poszkodowanych wyciągnął pasażerki na zewnątrz, a sam został na miejscu wypadku. Ofiary karambolu, które zginęły na miejscu to kierowcy tirów- Polak i Litwin. Autostrada w kierunku Poznania cały czas jest zablokowana. Okoliczności wypadku wyjaśnia specjalnie do tego powołany zespół. Jeden z potencjalnych scenariuszów zdarzenia zakłada, że doszło do niego, kiedy kierowca pierwszego tira zaczął gwałtownie hamować gdy spostrzegł bramki poboru opłat. Jadący za nim drugim samochodem ciężarowym mężczyzna nie zdążył w porę zareagować, a to spowodowało kolejne zderzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *