Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Każdy z nas ma dar uzdrawiania

Za nami spotkanie z transplantologiem dr Martą Sękowską oraz Renatą Maternik, która 11 lat temu przeszła operację przeszczepu serca. Wszystko w ramach kampanii „Drugie życie”.

Spotkanie odbyło się 15 kwietnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie. Działania prowadzone przez uczniów klas czwartych technikum budowlanego oraz technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, koordynowane przez Monikę Parus-Orchowską oraz Katarzynę Świątek, mają spowodować wzrost świadomości społecznej młodych ludzi w zakresie transplantacji.

Popularyzacja wiedzy na ten temat ma być narzędziem pozwalającym zwiększyć liczbę przeszczepów w Polsce. Poruszanie tematu przeszczepiania narządów, kontakt z lekarzem czy osobą, która żyje dzięki transplantacji ma skłonić do refleksji, pobudzić do dyskusji i podejmowania rozmów. Wielu chorych umiera, bo nie dożyli chwili, kiedy znalazłby sie dla nich zdrowy narząd, a przeszczep pozwoliłby im normalnie funkcjonować – uczyć się, pracować, założyć rodzinę, podróżować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *