Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Kiedy szpital przestanie być jednoimienny?

Kolejne pismo do wojewody w sprawie zmiany funkcjonowania SPZOZ w Słupcy wystosował starosta, Jacek Bartkowiak.

-Starosta słupecki Jacek Bartkowiak wystosował do wojewody wielkopolskiego pismo z apelem o uwzględnienie oczekiwań i potrzeb społecznych dotyczących dostępu do świadczeń medycznych, które szpital wykonywał przed wybuchem pandemii. Starosta wnosi o przywrócenie funkcjonowania oddziałów: internistycznego, ginekologiczno-położniczego, pediatrycznego, noworodkowego i chirurgicznego.

Dla pacjentów z rozpoznaniem zakażenia wirusem przeznaczony byłby budynek Oddziału Chorób Płuc z 50 łóżkami oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

-(…)„Rozdzielność budynków i kadr zapewni bezpieczeństwo funkcjonowania obu części szpitala. Natomiast przywrócenia normalnej działalności większości oddziałów ułatwi pacjentom uzyskanie szybkiej pomocy i pozwoli szpitalowi na podjęcie planowych procedur. Istotne jest też określenie terminu przekształcenia z wyprzedzeniem, celem zakończenia hospitalizacji chorych, dezynfekcji oraz przystosowania pomieszczeń podmiotu leczniczego SP ZOZ w Słupcy”. (…) – czytamy w piśmie starosty.

Przywrócenie szpitalowi pierwotnej funkcji jest ważne również z powodu czekającej placówkę wielomilionowej inwestycji. Chodzi o projekt pn. „Zmniejszenie zużycia energii w budynkach SP ZOZ”, który finansowany będzie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na ten cel przeznaczone będzie aż 12 mln zł, za które wykonane zostaną prace termomodernizacyjne budynku głównego oraz budynku Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy. 19 kwietnia bieżącego roku została zaakceptowana dokumentacja przetargowa dla ogłoszenia postępowania na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej inwestycji oraz wykonanie nadzoru autorskiego. Zgodnie z umową z NFOŚiGW termin rozliczenia inwestycji upływa z dniem 30 listopada 2022 r- informuje Starostwo Powiatowe na swojej stronie.

Słupecki szpital został przeznaczony do leczenia chorych na COVID-19 na początku listopada 2020 roku.


Najnowsze komentarze
 • Brawo Panie Starosto ,oby jak najszybciej to sie stalo

  • A jak pacjenci covidowi dostaną się na OiOM? Bo chyba nie korytarzem jak dotychczas? Korytarz będzie przecież nie covidowy, obok nie covidowych pracowni USG, RTG I tomografii? No i rozumiem, że już pacjentom covidowy w naszym szpitalu nie będzie się robić tomografii, bo przecież nie ma jak się do niej dostać tak, żeby nie przechodzić przez ogolno dostępny korytarz?

 • Czyżby pan Starosta Bartkowiak zmienił zdanie ?

 • Moglibyśmy zobaczyć to orginalne pismo które wysłali ?

  • Po co, przecież i tak nie umiesz czytać.

   • Chciałabym opublikować to pismo na blogu

 • oby jak najszybciej to sie stało.Plucny oddzial bedzie wystarczajacy.,a bedzie mniej zgonow,bo ludzie podejmą normalne leczenie

Dodaj komentarz