Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszej

Słupecka policja ustaliła już wstępne przyczyny zdarzenia, do jakiego doszło w środę w godzinach wieczornych na ulicy Pileckiego.

Jak się okazuje ze wstępnych ustaleń wynika, że spowodował je kierowca Opla, który nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie, która przechodziła przez przejście dla pieszych.

Poszkodowana trafiła do szpitala. Tam przeszła szczegółowe badania. Sprawcy zatrzymano prawo jazdy. Oboje uczestników zdarzenia było trzeźwych.

Dokładny przebieg zdarzenia ma ustalić policyjne postępowanie.

3 odpowiedzi

  1. Brawo, piesi mają pierwszeństwo przed średnio 1,5 tonową maszyną, i od wprowadzenia pewnego przepisu umierają w większym procencie niż wcześniej

  2. Sam przepis jest dobry tylko INTERPRETACJA jest chora….nie może tak być,że wszelkie media włącznie z Policją trąbią że pieszy to (Sw Krowa)i ma bezwzględnie pierwszeństwo i przynajmniej połowa pieszych tak to traktuje… wchodzą na przejście bez zwracania uwagi bo On,Ona ma pierwszeństwo…. osobiście uważam,że przepis mądrym, myślącym osoba nie sprawia żadnego problemu a pozwala przechodzić bezpiecznie…tylko trzeba podejść, obejrzeć się prawo,lewo i dopiero przechodzić…trzeba mieć trochę wyobraźni i oceny sytuacji….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *