Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Kino powróciło do Strzałkowa

We wtorek miała miejsce uroczystość oficjalnego otwarcia Kina za rogiem.

Sala kinowa zbudowana została w ramach projektu  „Małe kino społecznościowe szansą na rozwój zasobów kultury w gminach członkowskich Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski”.

Projekt zakładał zaadaptowanie jednego z pomieszczeń GOK-u na dwudziestoosobową salę kinową, zachowującą wysokie standardy cyfrowej jakości obrazu i dźwięku. Koszt całej inwestycji to ponad 186 tys. zł. z czego prawie 128 tys. zł stanowi dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

Strzałkowskie kino funkcjonować będzie w ramach ogólnopolskiej sieci Kino za Rogiem. Idea  daje mieszkańcom dużych aglomeracji dotarcie do filmów, rzadko lub nigdy nie pokazywanych na ekranach multipleksów, natomiast w małych miasteczkach i wsiach umożliwia oglądanie filmów w znakomicie do tego przygotowanych salach.

Uroczystość otwarcia uświetniło wielu gości jednym z nich był reżyser, Jan Kidawa Błoński. Więcej informacji na temat kina znajdziecie na jego fejsbukowym profilu. Zapraszamy! 

Film z tego wydarzenia obejrzycie na Twoja Słupca.tv

 

 

*materiał sponsorowany

5 odpowiedzi

    1. Każdy moze przyjsc do kina, ze partyjny – jego wina? Młody, stary, brat, starosta, nawet z pisu baba ostra. Kino bowiem dla każdego nie pisz zatem „won” kolego .

  1. Moze powiecie ze prominentna dzialaczka PO….cow Malgorzata Kidawa-Blonska przyjechala na to otwarcie tylko jako osoba towarzyszaca mezowi??????? ha ha. Partyjniactwo naszego Wojta i Naszego Samorzadu jest jawne . A on sam czesto w swych wystapieniach odrzegnuje sie od polityki . Hipokryzja. I znowu ten ….. usmiech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *