Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Kłótnia o siatki w na bramkach w Orchowie

Temat nieściągniętych z bramek siatek na boiskach sportowych w Orchowie stał się powodem dyskusji na jednym z portali społecznościowych.

Informację na ten temat zamieścił Klub Radnych “Praca, uczciwość, zaangażowanie” -Szanowni Mieszkańcy! mamy początek nowego roku, przecież dopiero styczeń, a zostaliśmy zaskoczeni pytaniem, czy na orliku i boisku w Orchowie to sezon przygotowań do zajęć sportowych w pełni?

Ale o co chodzi??? A chodzi o to, że do nowego sezonu daleko ( nie biorąc pod uwagę pandemii), po sezonie dawno, a siatki na bramkach nadal założone. Czyżby były tak tanie, że nie warto się fatygować żeby je zdjąć na zimę? W końcu odpowiednia dbałość o siatki wydłuża ich żywotność i podstawową zasadą dbałości o nie, jest właśnie ich zdejmowanie na zimę.

Ale po co? Kupi się nowe z budżetu albo z dotacji!!Mamy w końcu menagera sportu zatrudnionego w urzędzie gminy, czyżby do jego obowiązków to nie należało? A może jeszcze jednego trzeba zatrudnić ?

Zapytamy o to. Dziękujemy mieszkańcowi za zdjęcia- czytamy w zamieszczonym wpisie. -Serio?!Nie ma innych pilniejszych tematów do poruszenia, tylko siatki zabezpieczające i do bramek za około 1tyś zł- skomentował jeden z internautów.

Do wpisu odniósł się także Michał Bernardczyk, animator sportu w Urzędzie Gminy w Orchowie.

-Klub Radnych “Praca, uczciwość, zaangażowanie” Nie wiem kto dokładnie prowadzi to konto ale to chyba mało ważne. Obiekty są używane w miarę na bieżąco więc siatki z bramek nie były ściągane. To dość problematyczny proces szczególnie gdy jest zimno. Mocowania tzw. “Omegi” są wykonane z twardego plastiku co bardzo utrudnia ich demontaż (często niszczą się podczas demontażu).

Jeśli wiedział bym że oba obiekty nie będą używane przez dłuższy czas do zapewniam że siatki były by ściągnięte. Co do tematu piłkochwytów ich ściągnięcie jest prakrycznie niewykonalne. Wynajęcie firmy z wysięgnikiem to spory koszt. Muszę dodać że nie mamy możliwości tak dużej siatki gdzie wysuszyć ani też przechować. Do osoby piszącej apeluje. Proszę pytać u źródła a na pewno udzielił bym odpowiedzi.

Forma “dialogu” jaką państwo przybrali pokazuje że jesteście bardzo konfliktowi. Nie zależy Wam na dobru a jedynie podsycaniu konfliktów. Nie miałem zamiaru dotyczas komentować Waszych wpisów ale po drugim poście atakujący moją osobę musiałem to zrobić. Żyjemy w małym środowisku i każdy wie o kogo chodzi nawet jak nie u żyjecie imienia i nazwiska.

Za poprzedni post sugerujący że zakresem moich obowiązku jest coś co moim obowiązkiem wcale nie było – nawet nie usłyszałem słowa przepraszam. Łatwo jest człowieka pomówić, oczernić i zniszczyć. Nasza lokalna historia zna kilka takich sytuacji. Jedna z tych sytuacji skończyła się odejściem z pracy i kilka lat trwającym sprawami w sądzie.

Szczęście że skończyły się pozytywnymi wyrokami dla tej Pani a druga bez “happyendu” a wręcz tragicznie. Szczerze mam już dosyć donosicielstwa, nasyłania na mnie kolejnych insytucji. Pozwolą sobie na użycie podobnego języka z dozą szyderstwa.

Niedługo będę bał się otworzyć lodówki bo na każdym kroku sprawdzacie czy czasem mi nie powinęła się noga. Jest takie przysłowie. Nie myli się ten co nic nie robi. Ja też się mylę bo jestem tylko człowiekiem. Nie jestem w stanie być Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w jednej osobie.

To podsumowanie nie dotyczy tylko powyższego posta lecz całości dotychczasowych działań skierowanych w stronę mojej osoby- pisze Bernardczyk.  Pod postem pojawiło się jeszcze kilka komentarzy.

-Czytam tą całą rozmowę i wrzuciłam w Google-wpis siatki na boiska Orlik… I prawie każda specyfikacja mówi… (patrz ponizej) może to kolejna afera “o nic” w tej gminie, drodzy rządzący takie tematy powinno poruszać się wewnątrz instytucji z osobami zainteresowanymi, a nie “prac brudy” na portalu społecznościowym.. uczymy tego juz dzieci w szkole podstawowej – rozwiazujmy problemy konstruktywna rozmową, wyjaśniamy problemy u źródła- podsumowała jedna z internautek.

 

FOTO: Klub Radnych “Praca, uczciwość, zaangażowanie”


Brak komentarzy

Dodaj komentarz