Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Klub PiS bojkotuje komisje Rady Powiatu

Nie bez problemów odbyły się dzisiejsze głosowania dotyczące wyborów członków komisji Rady Powiatu Słupeckiego.

Wszystko za sprawą wyboru przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. O to by został nim członek klubu Prawa i Sprawiedliwości, Jan Dąbek apelował radny, Jacek Bartkowiak. Większość radnych nie przychyliła się jednak do jego prośby i przewodniczącą została Anna Kusiołek.

Oprócz niej w komisji zasiadać będą Artur Opłatkowski, Mikołaj Niezbecki i Aleksandra Kazuś – Wróblewska. Członkiem komisji będzie także Dąbek. Zgodnie ze statutem musi w niej bowiem pracować radny opozycji. Ta nie będzie jednak miała swoich przedstawicieli w pozostałych komisjach Rady Powiatu.

– Rządząca powiatem większość złamała dziś niepisaną dobrą praktykę poprzednich kadencji i wybrała swojego szefa komisji rewizyjnej. W cywilizowanych demokracjach kierowanie komisją kontrolującą pracę Zarządu z reguły powierza się przedstawicielowi opozycji. Cóż…

W efekcie klub Prawa i Sprawiedliwości podjął w konsekwencji decyzję o zbojkotowaniu pozostałych komisji Rady Powiatu Słupeckiego. Nikt z pięciorga członków naszego klubu nie będzie uczestniczył w pracach tych komisji – napisał na swoim Facebooku Jacek Bartkowiak.

2 odpowiedzi

  1. W powiecie za nic ma się to że na PIS głosowała duża część mieszkańców powiatu,
    dobrze, że PIS się wycofuje po upływie kadencji nie będzie dzielenia się odpowiedzialnością .
    Będzie czarno na białym jak zarządzali powiatem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *