Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Kolejka do końca

Za nami  przedostatnia tura Powidzkiej Ligi Street Ball, która rozegrana została w sobotę na miejscowym Orliku.Tym razem emocje związane z rywalizacją o tytuł najlepszego zespołu ligi podgrzane zostały przez dwie nowe drużyny.

Nowe ekipy jakie zagrały w lidze to The Big 3 z Gniezna oraz Orły z Witkowa. Drużyny te nie mają już szans na zwycięstwo, gdyż zbyt późno przystąpiły do rozgrywek jednak mogą narobić niezłego zamieszania na dalszych miejscach w klasyfikacji generalnej. To właśnie drużyna Orłów rozegrała świetne mecze zajmując ostatecznie drugie miejsce w sobotnim turnieju, natomiast gnieźnieńska The Big 3 uległa powidzkiej drużynie No Name w walce o piątą lokatę. Wilgotna Rzeżucha ze Słupcy pewnie dąży do zwycięstwa w punktacji generalnej, natomiast sytuacja na pozostałych miejscach jest wciąż niepewna i w dużym stopniu uzależniona będzie od losowania w ostatniej rundzie.

Jeszcze ciekawiej klasyfikacja przedstawia się w turnieju rzutów do kosza. Tutaj o zwycięstwie rozstrzygnie ostatnie spotkanie. Cieszy coraz większe zainteresowanie rozgrywkami  i niewątpliwie liga ulicznej koszykówki zagości na stałe w  kalendarzu imprez sportowych Powidza. Oprócz niewątpliwych emocji związanych z meczami, na zakończenie rozgrywek 4 maja organizatorzy szykują atrakcje dodatkowe. -Będzie coś dla oka i dla podniebienia, a wszystko to dzięki naszym sponsorom, wolontariuszom i osobom , które doceniają wysiłek i zaangażowanie zawodników i dzięki którym wzrasta ranga i atrakcyjność powidzkiej  ligi- mówi jeden z organizatorów Wiktor Somerfeld.

 

Klasyfikacja generalna
1.Wilgotna Rzeżucha 38 pkt
2. Pistons 26
3. Aley Oops! 18
4. No Name 12
5. Łagodne Rzeźniki 10
6. Twix 8
7. Orły 8
8. Debeściaki 0
9. Libero Gim 0
10. Dzikie Węże 0
11. The Big „3” 0

 

Klasyfikacja w turnieju rzutów do kosza
1. Wilgotna Rzeżucha 7 pkt  (  1 pkt – rzut z połowy boiska )
2. Pistons 4 pkt  (  2 pkt – rzut z połowy boiska )
3. No Name 4
4. Twix 2
5. Alley  Oops ! 2
6. Debeściaki 2
7. The Big „3” 1
8. Orły 1
9. Libero Gim 0
10. Dzikie węże 0
11. Łagodne Rzeźniki 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *