Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Kolejna olimpiada rozstrzygnięta

Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS już od 14 lat organizowana jest przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną we współpracy ze Starostwem Powiatowym. Kolejna edycja przeprowadzona została w słupeckim gimnazjum.

Tym razem do zmagań przystąpiło 30 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Słupekciego, którzy wcześniej przeszli eliminacje klasowe i szkolne. Zadaniem uczestników Olimpiady było rozwiązanie testu składającego się pytań zamkniętych i otwartych. Celem konkursu jest podniesienie poziomu wiedzy w zakresie HIV/AIDS, chorób przenoszonych drogą płciową oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS wśród młodzieży Powiatu Słupeckiego.

 Od uczestników Olimpiady wymagana jest wiedza z zakresu między innymi pochodzenia, budowy i biologii wirusa HIV, dróg szerzenia się zakażeń , czynników i okoliczności sprzyjających zakażeniu, czy też opieki nad osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS.
Komisja konkursowa powołana przez głównych organizatorów oceniła wszystkie prace i przyznała wyróżnienia. Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyła Antonina Świerkowska z  Gimnazjum w Lądku, natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych laureatką okazała się Małgorzata Kobylarek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy. Dokładne wyniki XIV Olimpiady prezentujemy poniżej.

Gimnazjum
I miejsce Antonina Świerkowska – Gimnazjum w Lądku
II miejsce – Wiktoria Dżumak – Gimnazjum w Zagórowie
III miejsce – Kamila Wąsowicz – Gimnazjum w Orchowie
I wyróżnienie – Marietta Łabęcka – Gimnazjum w Lądku
II wyróżnienie – Agnieszka Wolek – Gimnazjum w Strzałkowie
III wyróżnienie – Weronika Nowacka – Gimnazjum w Strzałkowie

Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce – Małgorzata Kobylarek – Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy
II miejsce – Alicja Wysocka – Liceum Ogólnokształcące w Słupcy
III miejsce – Ewelina Szygenda – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz