Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Kolejne „Henryki” rozdane

W Szkole Podstawowej w Wólce na chwilę znów zrobiło się jak na oscarowej gali. Z okazji święta patrona w placówce wręczono „Henryki”, czyli nagrody dla uczniów i przyjaciół szkoły.

Tegoroczne święto patrona w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wólce miało szczególny wydźwięk. Decyzją Senatu, rok 2016 ustanowiony został bowiem rokiem polskiego noblisty. W swoim wystąpieniu wspomniał
o tym dyrektor Piotr Kowalski zapewniając, że cała społeczność szkolna dumna jest z takiego patrona. Tradycyjnie, uroczystość była też okazją do wręczenia Stypendium Wójta Gminy Strzałkowo. W tym roku otrzymała je Amelia Hejna z klasy szóstej, która uzyskała średnią ocen 5,25. Zgodnie ze szkolnym zwyczajem, wręczono jej również tytuł „Najlepszy z najlepszych” przyznawany przez Radę Rodziców. Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów. W zabawnym przedstawieniu młodzi aktorzy ukazali bohaterów „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicz w zupełnie innej odsłonie. Umiejętne połączenie historii, współczesności i humoru przypadło do gustu publiczności, która żywo reagowała na to co działo się na scenie.

Na zakończenie już po raz trzeci odbyła się gala wręczenia „Henryków”. Nagrody przyznawane są uczniom
i przyjaciołom szkoły w różnych kategoriach. W tym roku było ich sześć. Mistrzem Pięknego Czytania został Filip Kowalski, Mistrzem Pędzla – Wiktoria Skweres (klasy I-III) i Amelia Hejna (klasy IV-VI), Mistrzem Uśmiechu – zastępca wójta gminy Lidia Śmidowicz, Mistrzem Wytrwałości – przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Pawlak, Mistrzem Życzliwości – proboszcz parafii w Graboszewie ks. Grzegorz Kwaśniewski, a Mistrzem Sceny – wójt gminy Strzałkowo Dariusz Grzywiński. Podobnie jak w latach poprzednich gala przygotowana została bardzo profesjonalnie. Nie zabrakło czerwonego dywanu i ścianki, na której tle zwycięzcy pozowali fotoreporterom do zdjęć. Po części oficjalnej, uczniowie i goście zaproszeni zostali na śniadanie w plenerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *